Květiny uložte na místo, kde budou chráněni před přímým sluncem

Květiny uložte na místo, kde budou chráněni před přímým sluncem

Chystáte na dovolenou a máte strach o rostliny, které doma necháváte? S našimi dnešními tipy už můžete hodit přebytečné starosti za hlavu. Prozradíme vám, co vaše rostliny potřebují, aby se vám i po návratu z vaší dovolené mohly předvést v celé své kráse.

Snadné řešení
Asi nejjednodušším způsobem, jak zajistit svým rostlinám kvalitní péči po dobu, co budete na dovolené, je svěřit péči o ně svým blízkým. Pokud vám tedy někdo z vašich příbuzných či přátel může jednou za čas přijít domů zalít rostliny, můžete být klidní. Tedy pokud daná je na danou osobu spolehnutí a neodbude vaše květiny občasným zalitím nebo hůř – přelitím. Pokud však takovou možnost výpomoci nemáte, nezoufejte – i tak pro vás existuje řešení. Pokud jedete na dovolenou jen na kratší dobu, postačí před odjezdem rostliny důkladně zalít, případně orosit její listy vodou. Rostlina ta vydrží delší dobu svěží.

Když odjíždíme na delší dobu

Na trhu existuje spousta druhů zavlažovačů

Na trhu existuje spousta druhů zavlažovačů

Pokud víte, že vaše dovolená nebude jen v řádu několika dnů, musíte své rostliny zaopatřit jiným způsobem. Některým můžete navíc dopřát hnojivo, které je opět udrží déle čerstvé. Stejně tak si dejte pozor na jejich umístění. Neměly by být vystaveny přímému slunci, pokud to vyloženě nevyžadují svým charakterem. Přesuňte je proto na severní stranu domu, kde je chladněji. Dobře si ohlídejte pokojové rostliny, které nesnesou stojatou vodu v misce, například ibišek nebo begonie. A nyní už mohou přijít na řadu tzv. zavlažovače, které sežene v každém obchodě se zahradními potřebami. Jedná se o praktické pomocníky, které pomohou udržet ve vašich květináčích vlhkost a rostliny tak vaši dovolenou přežijí bez úhony.