Kácení stromů vyžaduje odbornost /

Kácení stromů vyžaduje odbornost /

Bydlíte-li na venkově, nebo máte-li chatu či chalupu, ale v podstatě i ve městě, se velmi často můžete dostat do situace, kdy je zapotřebí z nejrůznějších důvodů pokácet strom nebo skupinu stromů. Děje se tak zpravidla kvůli bezpečnostní stránce věci, anebo v případech, kdy strom například začíná schnout. Především velmi vzrostlé stromy mohou představovat nemalý oříšek. Jejich kácení je poměrně složitou záležitostí, která by měla být svěřena do rukou profesionálů, kteří disponují dostatkem zkušeností, ale samozřejmě i vhodným vybavením.

Asi nejdůležitější je bezpečnost, je zapotřebí si uvědomit, jak je vlastně strom velký, jakou má obrovskou hmotnost. K úvaze se musí vzít i dostatek prostoru v jeho okolí. A právě díky vyhodnocení všech těchto parametrů se stanoví vhodný postup. Větší strom je nutné kácet po částech, nejprve se odřezávají vrchní větve a teprve poté se začne likvidovat jeho kmen. Při těchto pracích je téměř samozřejmostí využití posuvné plošiny. Práce s pilou ze žebříku by určitě nebyla nejbezpečnější.

Při kácení stromů nic neriskujte

Takto tedy ne /

Takto tedy ne /

Pokud i vy potřebujete skácet stromy a víte, že by to bez odborné pomoci nemuselo dopadnout dobře, doporučujeme vám kontaktovat profesionály, podívat se můžete například na tento web a prostudovat i tamější reference!

Při kácení stromů, ale případně i rozsáhlejším ořezávání stromů, je pochopitelně zapotřebí dodržovat patřičná nařízení a vyhlášku. Vše musí proběhnout k co největší spokojenosti a bezpečnosti nejen všech zúčastněných, ale není možné ohrozit ani nikoho či něco z širokého okolí! Kácení stromů je práce, která vyžaduje profesionální přístup, není radno ji jakkoliv podceňovat!