Rolety působí velmi stylově /

Rolety působí velmi stylově /

Někteří z nás si možná říkají, že konečně končí zima a začíná krásné jarní počasí. Pravda, letošní zima nebyla nikterak krutá, přece jen však absence slunečních paprsků neprospívá žádnému z nás. Jak vidět, tak jsme se sluníčka konečně dočkali, možná nebude trvat dlouho, a budeme se před ním schovávat. Třeba je tedy nyní ta nejvhodnější doba, abyste začali přemýšlet nad stínící technikou, konkrétně tou, kterou umístíte do oken. A dnes se budeme zabývat tou venkovní stranou!

Otázka, která je diskutovaná už hodně dlouho, zní: Co je lepší, předokenní rolety nebo venkovní žaluzie? Jak již asi tušíte, neexistuje univerzální odpověď. Je to především o vkusu, to co se líbí jednomu, nemusí okouzlit jiného, takže je to subjektivní názor.

Předokenní rolety

Obecně se má za to, že předokenní rolety jsou jakoby robustnější. Působí více pevně, i když to rozhodně neznamená, že by exteriérové žaluzie byly nějak křehké. V určitých případech vypadají předokenní rolety o něco komfortněji. Na druhou stranu jsou zase trochu obtížnější na montáž.

Exteriérové žaluzie

Žaluzie jsou zlatým standardem /

Žaluzie jsou zlatým standardem /

Venkovní žaluzie jsou potom jakousi obdobou vnitřních žaluzií. Plní stejnou funkci, ale na druhé straně okna. Protože jsou denně vystaveny nepříznivým povětrnostním vlivům, musí být vyrobeny z jiných materiálů, než klasické vnitřní žaluzie.

Doporučíme vám, abyste se inspirovali, podívejte se, jak to vypadá u vašich blízkých, přátel a známých. Mrkněte klidně i na internet, nastudujte a zjistěte co nejvíce informací. V neposlední řadě přihlížejte i k podobě a stylu vašeho rodinného domu, bytu, chaty nebo chalupy. Teprve poté se rozhodněte, zda dáte přednost předokenním roletám, nebo zůstanete u venkovních žaluzií! Určitě neřešte pouze pořizovací cenu, ale dívejte se na věc, jako na celek. Jedině tak neuděláte chybu!