Praktické dekorace do zahradyVětšina majitelů zahrádek ať už jsou přilehlou součástí rodinného domu či samostatně, se ráda aktivně podílí na jejím zkrášlování. Ne vždy jde však o levnou záležitost, co se týká zahradní dekorace a proto vám přinášíme pár tipů, jak s pomocí recy-věci oživit vaší zahrádku. Mnohdy se jedná o věci, které se válejí v garáži nebo na půdě a přitom by mohly ještě plnit okrasnou funkci.

Hračky vašich dětí

Pokud se u vás doma najde spousta plechových či plastových autíček, trakářků, tatrovka a jiné, můžete je využít, jako květináče. Ozdobí nejen záhonky, ale i volnou travnatou plochu či okenní parapet. Do korby auta nasypte jednoduše hlínu a nasaďte kytky.

Staré nádobí

Úplně stejně může posloužit staré nádobí. Vysloužilá čajová konvička se klidně může proměnit v květináč na bylinky. Tu jednoduše postavíte venku na stoleček a bude plnit nejen okrasnou funkci, ale i praktickou.

Vysloužilé květináče

Je docela fuk, zda máte květináče plastové či hliněné. Do plastových se lépe dělá zespodu otvor, ale vytvořit ho do hliněného také není nad lidské síly. Do země zabodněte nějaký kůl a na něj postupně napichujte květináče, které ihned plníte hlínou. Květináče je lépe volit různých velikostí a vytáčet je do všech směrů. Takto vznikne až šesti patrová květináčová pyramida, která neunikne zvědavým pohledům.

Gumáky, tenisky a jiná obuv

Dokonce ani staré škrpály nemusí skončit na smetišti. Do gumáků udělejte ze spodu dírky a nasypte hlínu. Už stačí pouze nasadit okrasné květiny nebo bylinky. Stejně tak postupujte u starých botasek či pohorek. Jde o velmi zajímavou dekoraci. A věřte, že skutečně natolik originální, že u sousedů je neuvidíte.

Fotografie publikována se svolením franky242 Photography/FreeDigitalPhotos.net