Těžbu dřeva svěřte odborníkům /

Těžbu dřeva svěřte odborníkům /

Pokud patříte mezi majitele lesa, vlastníte kousek přírody, místo, kam vyrazíte často na procházku, za relaxací a odreagování se od každodenních starostí. Jistě však budete souhlasit, že vlastnictví lesa s sebou přináší taktéž celou řadu práce a starostí, tedy alespoň v případech, kdy chcete, aby byl les udržovaný. V mnohých situacích na to vše vaše síly nestačí. Nemáte dokonce ani potřebné materiální nebo technické vybavení či zkušenosti. V problematice zkrátka nejste zběhlí, velmi se tak vyplatí popřemýšlet o odborné pomoci. Na koho, respektive na jakou společnost byste se měli obrátit? Doporučením je KM WOOD s.r.o.

Řeč je o firmě, která nabízí kompletní služby spojené s vlastnictvím lesa. Ať je to nákup nebo prodej dřeva, odborná správa lesa nebo veškeré služby spojené s ochranou lesa, zakládáním lesa nebo péčí o les. KM WOOD s.r.o. vznikla v roce 2013, nejde však o firmu bez tradice, zformovala se totiž po letitých zkušenostech pana Ing. Karla Maršíka, který v oboru lesnictví do té doby podnikal jako fyzická osoba.

Kácení a prodej dřeva

Dřevo můžete prodat za výhodné ceny /

Dřevo můžete prodat za výhodné ceny /

Základem každého lesa jsou stromy, u kterých je zapotřebí udělat čas od času prořezávku, případně do lesa vysadit stromy nové. Dřevo je možné prodat – zpeněžit. Těžba dřeva je prováděna z nejrůznějších důvodů, může se jednat o kalamitní stavy, kdy představuje vykácení jakýsi úklid a základní předpoklad k tomu, aby bylo vše vráceno do pořádku. Samozřejmostí je již zmiňovaná realizace probírkových zásahů a v některých případech i mýtní úmyslné těžby. O všechny tyto úkony se jak po stránce realizační, tak i organizační, postará společnost KM WOOD s.r.o. Veškeré dřevo od vás, jako od majitelů lesů, bude rovněž v případě vašeho zájmu odkoupeno za adekvátní, aktuální ceny.

Nebude se však jednat pouze o kácení lesa, není třeba obav, že by následně zůstala v lese „spoušť“. Práce jsou vykonávány profesionálně a systematicky. Na konci je obvykle zapotřebí vysázet nový porost, který vrátí do lesa potřebnou rovnováhu! Spolupráce s KM WOOD s.r.o. zajistí rychlost, pružnost, kvalitu a přijatelnou cenu, rozhodně se tak vyplatí!