Zimní měsíce s sebou přináší kromě typických radovánek ze zimních aktivit a sportů také mnoho nástrah. Na silnicích, dálnicích, cestách a chodnících dokáže led nebo sníh výrazným způsobem zkomplikovat každodenní situaci. Je-li podceněna údržba, dochází k řadě problémů a stoupá nebezpečí dopravní nehody či dokonce úrazů. K zajištění bezpečnosti na pozemních komunikacích stačí obvykle málo – je třeba správná a pravidelná údržba. Jako velice efektivní se ukazuje i posypová sůl.

Posypová sůl ušetří spoustu zimních starostí /

Posypová sůl ušetří spoustu zimních starostí /

Posypová sůl je chemická sloučenina, která se odborně nazývá chlorid sodný. Jedná se o sůl, která má několik charakteristických vlastností, z nichž některých je využíváno právě při ošetření chodníků, cest, silnic nebo dálnic.

Rozmrazovací účinky posypové soli se projevují až do teploty -21 °C – je však zapotřebí zdůraznit, že jedině při správné koncentraci, která se pohybuje okolo 22%. V praxi ale není nikdy dosažena, protože se sůl samovolně míchá s vodou, sněhem a dalšími látkami. I tak však posypová sůl stoprocentně účinkuje do teploty zhruba -7 °C, což v našich podmínkách bohatě po většinu zimního období postačuje.

Charakteristické parametry posypové soli a možnost dopravy zdarma

Pro domácí účely, ale například i v případě udržování komunikací v zimě ve firmě, doporučujeme zaměřit pozornost na produkt posypová sůl 25 kg. Jedná se o balenou sůl, se kterou můžete snadno manipulovat. Pokud by vás zajímali její technické parametry, tak se jedná o zrnitost 0-5 mm a obsah účinných látek NaCl okolo 98% s proti-spékavou úpravou. Sůl pochopitelně nelze použít v potravinářství nebo ke krmným účelům. Bude-li skladována v suchu, má neomezenou trvanlivost.

Chcete-li zajistit, aby pozemní komunikace neklouzali a aby na nich led a sníh rychle roztávaly, vyplatí se posypovou sůl pořídit. V případě, že si objednáte množství od jedné palety výše, tedy od 40 balení posypové soli v pytlích po 25 kg, bude vám dovezena kdekoliv po území České republiky zcela zdarma, objednávejte na webu sul-posypova.cz!