204

Draćena je označována za falešnou palmu

Pokud vám pěstování květin nic neříká a „rýpat“ se v hlíně je vám zcela cizí, je tento článek věnován právě vám. Ne všechny květiny potřebují neustálou péči, hnojení a pravidelné zálivky s minerály. Tyto květiny nejsou náročné na pěstování a s trochou vody a slunce budou zdobit celý váš byt.

Mezi oblíbené a opravdu nenáročné květiny patří bambus. Koupit ho můžete v každém květinářství, někdy se používá do vázaných květin. Bambus je nenáročný a zakoření i ve sklenici s vodou. Bambus je překrásným zeleným společníkem, který vám může vyrůst až do výšky jednoho metru. Ve východní Asii je dokonce považován za symbol štěstí. Neméně oblíbenou květinou je filodendron, lehce dostupná květina s krásně tvarovanými listy. Nepotřebuje příliš světla a tepla. Filodendronu stačí pravidelná zálivka. Pokud nemáte čas květiny pravidelně zalévat, potěší vás sukulenty, které jsou k dostání v desítkách variant a typech. Potřebují dostatek světla a vůbec jim neuškodí, když je zapomenete zalít. Vysoce dekorativní květina je pachira, kterou stačí jednou týdně zavlažit.

Blumen_bambus_DW_Li_374205g

V Indii je bambus symbolem přátelství

V květinářství se můžete poohlédnout také po draćeně, která toleruje nedostatek světla i vláhy. Pokojových rostlin pro začátečníky je velká spousta, mezi další oblíbené patří také voskovka, fíkovník šplhavý nebo třeba pokojová azalka, kterou oceníte v chladnějších místnostech, a navíc vás potěší bohatými bílými nebo růžovými květy. Léty prověřená květina, kterou si možná pamatujete ze školních lavic, je zelenec, téměř nezničitelná rostlina, které stačí k růstu jenom voda. Nemusíte mít pěstitelské zkušenosti, a přesto vaše bydlení mohou zdobit zdravé a bohaté květiny.