imagesCAXL5IVY

Zajistěte rostlinám dostatek světla

I když jsou rostliny v zimě ve vegetačním klidu a nabírají síly na jaro, musíme se o ně starat během celého roku. A to platí i pro pokojové květiny. Navíc pohled z okna nabízí jen jednotvárný pohled na sníh nebo šedivé plískanice. Pohled na pokojové rostliny vám připomene jaro a příjemné slunečné dny. Starejte se o ně tak, aby vám nesešly.

Méně znamená někdy více

Základem je, aby vaše pokojové rostliny zimu přestály. V tom jim pomůže správné umístění a dostatečná zálivka. Pokud nechcete svoje rostliny trápit, neumisťujte je blízko radiátorů. Suchý vzduch jim nesvědčí! Neméně důležitým faktorem je dostatek světla. Zajistěte rostlinkám co nejsvětlejší místo. Nezapomínejte, že se v zimních měsících brzy stmívá a tak světlo, co bylo dostačující v létě, v zimě stačit nemusí. Se zálivkou je to přesně naopak. V létě jste kvůli vysokým teplotám zvyklí pokojové rostliny zalévat poměrně často. V zimě byste přílišným zaléváním mohli rostlině uškodit. Přelitím dochází k odumírání kořenů a celé rostliny. V zimě tedy v závislosti na teplotě zalévejte jednou, maximálně dvakrát za týden. Vítanou činností je rosení listů, které v důsledku suchého vzduchu mohou usychat.

imagesCAAPSBQJ

Rosení listů vaše pokojové rostliny osvěží

V zimě se pokojové rostliny nemusí hnojit a přesazování nepřichází vůbec v úvahu. Pouze v případě, že byste rostlinu přelili a začala by uhnívat. Berte to tak, že vaše pokojové rostliny ulehly k zimnímu spánku a pro jejich bujarý rozkvět na jaře je nesmíte rušit. Správnou péči o pokojové rostliny se vyvarujete i výskytu škůdců či plísní.