Podzim je tady a spolu s ním začíná chladnější období, kdy se budete, ať se vám to líbí nebo ne, stále více zdržovat v interiérových prostorech bydlení. Nechcete-li se v nich cítit stereotypně, vyplatí se popřemýšlet, jak je vhodně a pokud možno jednoduše oživit. Nabízí se spousta řešení – nyní na podzim jsou vhodné zejména podzimní dekorace.

pixabay_dekoraceJak takové podzimní dekorace vypadají? Nehledejte v nich nic složitého. Méně je někdy více. Stačí se podívat do přírody a v jejím duchu se nechat inspirovat. Říká se, že podzim je nejlepším malířem – počítejte tedy s pestrobarevností a nejrůznějšími odstíny barev.

Ovoce a zelenina

Nejjednodušší  výzdoba podzimní domácnosti bude ovocem a zeleninou. Postačí vám k tomu pouze ošatka, na kterou umístíte například okrasné dýně, nebo třeba hroznové víno či barevné papriky. Jablka a hrušky jsou také oblíbeným a dostupným ovocem, ještě než si na něm pochutnáte, může udělat trochu parády.

Pokud narazíte při procházce v lese na pěknou větvičku třeba jeřabin nebo šípku, neváhejte a kousek si utrhněte, také taková větev zavěšená třeba v předsíni nebo vstupní hale udělá spoustu krásy.

Kreativitě se meze nekladou

Záleží pouze na vás, pokud jste kreativní, možná si vyrobíte i zcela originální podzimní dekorace. Inspirovat se můžete klidně v květinářství nebo někde u známých. V takových případech si připravte základní pomůcky, mezi které by měly patřit nůžky, lepící páska, špejle, papír, silnější nit nebo provázek a samozřejmě plody přírody! Přijít vhod může i mech nebo kůra ze stromů či třeba šišky!

Foto: pixabay.com