Ptáte se, co se pod legračním názvem ploskořez ukrývá? Ne, není to žádný zahradní škůdce, což vás asi jako první napadlo, jedná se naopak o velkého pomocníka pro všechny zahrádkáře.

Vyzkoušejte nový zahrádkářský trend i vy!

Vyzkoušejte nový zahrádkářský trend i vy!

Co je to ploskořez a jak jej lze na zahradě využít

Motyku, hrábě, rýč a další potřebné náčiní již na zahradě potřebovat nebudete, pokud si pořídíte nový zahrádkářský trend, kterým je již zmíněný ploskořez. Ten totiž dokáže všechny takové nástroje zastat a slibuje, že zvládne až kolem dvaceti různých zahradnických činností.

Odkud se ploskořez vzal a k čemu byl původně určen

Za vynálezem tohoto víceúčelového nástroje stojí Vladimír Vladimírovič Fokin, který si také následně ploskořez nechal patentovat. Fokin totiž přišel na nápad půdu pouze kypřit, nikoliv orat, aby tím nenarušil přirozený mikrosvět v půdě. Tak se zrodil ploskořez, který umí likvidovat plevel, sekat trávu, kypřit půdu a řadu dalších užitečných věcí, na které si jistě každý zahrádkář přijde už sám.

Objednáváme ploskořez

Klasické balení obsahuje ploskořez ve dvou velikostech.

Klasické balení obsahuje ploskořez ve dvou velikostech.

Pokud vás nápad na tento víceúčelový zahradní nástroj zaujal a přáli byste si ho vyzkoušet, není nic jednoduššího, než si jej objednat. Ploskořez lze zakoupit ve třech různých velikostech. Cena se pohybuje zhruba okolo 400 korun a běžné balení většinou obsahuje menší a větší nástroj a šrouby s maticí. Přibalen je pochopitelně také návod, ale ten snad v tomto případě ani není potřeba. Na vás už pak je jen ploskořez připevnit na násadu a pustit se do práce.

Jak o ploskořez pečovat

Tento nástroj nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Snad by jen uvítal pořízení dalšího pomocníka, kterým je kombinovaný brousek. Ten se velmi efektivně postará o ostré břity.