Nenechte plevelům zničit vaši hrdost a radost /

Nenechte plevelům zničit vaši hrdost a radost /

Zřejmě každý, kdo má zahradu a komu není cizí starost o okrasné rostliny před našimi domy, ale třeba i ten, kdo pěstuje ovoce a zeleninu velmi dobře ví, že s plevelem je zapotřebí především v této roční době, tedy na jaře, ale i v létě, neustále bojovat. Pokud byste to podcenili, velmi rychle vám plevelem zaroste téměř všechno. Úroda bude tak rázem menší, pokud vůbec nějaká bude a samozřejmě, že můžete zapomenout i na nějakou tu krásu. Vždyť přes metrovou plevel, a to si skutečně neděláme legraci, protože i do takových rozměrů může plevel narůst, květů asi příliš neuvidíte. Nebudete-li se dostatečně starat o ničení plevele, může se dokonce stát, že původně pěstovaná rostlina zahyne. Jednoduše nebude mít dostatečný přísun světla, nebude mít k dispozici dostatek vzduchu kolem sebe, ale nebude mít ani možnost čerpat vláhu, protože většinu vody ze země doslova vycucne právě plevel.

Jak bojovat proti plevelům?

Čím dříve zakročíte, tím lépe /

Čím dříve zakročíte, tím lépe /

Je tedy zřejmé, že nechat růst plevel se nevyplácí. V podstatě čím dříve s ní zatočíte, tím lépe. Jednak se uleví rostlinám, které pěstujete, ale budete mít celkově méně práce. Jak se tedy bránit proti plevelům? Existuje celá řada chemických prostředků, které určité typy plevele dokonale a zaručeně zničí. Postřiky fungují na nejrůznějších bázích. Je však zapotřebí mít na paměti, že ať se vám to líbí nebo nikoliv, jedná se o chemii. Daleko vhodnější tedy je, alespoň v určitých případech, kdy ještě nemáte plevele takové množství, abyste se ji pokusili vytrhnout, v záhonech vyzkoušejte třeba plečku. Manuálně, vytrhnete-li plevel i s kořenem, tak máte jistotu, že už další nevyroste. Samozřejmě v případech, kdy již není vysemeněná v zemi, případně pokud již kolem neraší další.

Plevel je velký nepřítel zahradníků a zahrádkářů. Proti jejím druhům je nutné bojovat, jedině tak se můžete těšit z krásně vypadající ať již okrasné, tak i užitkové zahrady!