ID-10062075Přichází podzim a s ním strach o naši zahrádku a stromečky. S podzimem na naši zahrádku míří zvířátka, která okusují kůru stromů, kterým to ubližuje a které tak začínají umírat. Jak tento problém vyřešit? Jak zvířatům zamezit přístup k mladým stromkům?

Okusování stromečků lesní zvěří je odvěkým problémem zahrádkářů. A my se dnes pobavíme o tom, jak tomuto problému jednoduše zamezit. Řešení tkví ve starém dobrém pletivu.

Pletivo v novém kabátě

Pletivo se na ochranu stromečků používá již dlouhou dobu. Proč? Protože je účinné a ani není nákladné. Dalším praktickým pozitivem pletiva je jeho trvanlivost, která je téměř neomezená.

Dnešní doba však nabízí velké množství různých druhů pletiv, která jsou bezpečnější pro zvířata a estetičtější pro naše oko.

Poplastované pletivo

Nejvhodnějším řešením je pletivo poplastované, které má menší oka, která jsou navíc ochraně poplastovaná a jejich hrany jsou tak „obroušené“ a poskytují větší ochranu menším zvířátkům. Do velkého oka obyčejného pletiva se může zvíře naprosto jednoduše zaklesnout.

Pletivo jako variabilita

Pletivo můžete využívat nejen na ochranu stromečků, ale i pro výběhy domácích zvířat či na běžné oplocení zahrady.