primula tobie mix imp. _-400-400

Zahrňte se barevností!

Jaro už klepe na dveře a nastává čas, kdy se budete rozhodovat, jak bude letos vypadat vaše zahrádka, balkóny nebo interiérová květinová výzdoba. Petrklíče, které jsou také právem nazývány posly jara, vám nabízejí široké možnosti jejich využití. Vybírat můžete z několika druhů, které vám do zahrádek a truhlíků přinesou barevnost a výraznou roztomilost.

Dejte šanci primulím

primula

Vybírat můžete z mnoha originálních druhů petrklíčů

Petrklíče, které výborně využijete na zahrádkách, skalkách, obrubách nebo doma v truhlících, zakoupíte v květinářství pod názvem Primula. Její popularita sahá daleko do historie a je zcela na místě, že se opět vrací ve velkém i do českých domácností a zahrad. Jejich pestrost, kombinace barev a tvar je předurčují k širokému využití. Jednobarevné i vícebarevné květy s očky vydrží na jednom místě i několik let a jejich velkou předností je dobrá odolnost v zimním období. Nicméně výsadbu do zahrady provádějte až za teplejšího počasí do míst, kde dopoledne svítí slunce a po zbytek dne vládne polostín.

Pěstování petrklíčů, nebo chcete-li primulí, není nijak náročné. Rostlinky je potřeba přihnojovat a v létě dostatečně zalévat, tak aby nedošlo k jejich přeschnutí. Odměnou vám budou květy, které rozzáří vaši zahradu pestrou paletou barev, které svou originalitou a zajímavostí přitáhnou nejeden obdivný pohled.