Orchids

I vy můžete mít doma tuto nádheru

Orchidej patří mezi něžné květiny, které do vašeho domova vnesou romantiku i styl. Tyto okouzlující rostliny jsou ideální pro domácí pěstování. Váš domov se tak může zahalit do nádherných barev i omamné vůně. Jak se o orchideje správně starat, aby co nejdéle zdobily váš interiér?

Ráj orchidejí

Pokud jste si právě koupili nebo jste dostali rostlinku orchideje, asi první, co vás bude zajímat, je zálivka. Ideální pro zalévání orchidejí je destilovaná nebo dešťová voda s malým množstvím minerálních látek. Použít můžete i minimálně den odstátou vodu z kohoutku. Obecně by používaná voda pro zalévání orchidejí neměla být tvrdá. Zalévání nemusí být pravidelné. Měli byste se řídit potřebami rostliny. Pokud máte prostory s vyšší vzdušnou vlhkostí, nemusí být zálivka tak častá jako v suchém prostředí. Stejně tak je vhodné při nižších teplotách zalévat méně, zatímco při vyšších častěji. Listy můžete také oprašovat vodou. Dávejte pozor, abyste nestříkali na květy. Ty můžou v důsledku usazené vody způsobit černání květů.

watering-orchids-resized

Nezapomeňte orchideje dostatečně zalévat

Hnojit orchideje můžete celou řadou přípravků. Na trhu jsou hnojiva určená přímo na hnojení orchidejí, ve formě postřiku i tekutého přídavku do zálivky. Vhodná teplota pro pěstování orchidejí je závislá na druhu orchideje. U teplomilných by teplota neměla klesnout pod 20 °C, u temperovaných pod 15 °C a u chladnomilných pod 8°C (překročena by neměla být ani horní hranice 15 °C). Pěstování orchidejí není náročné a vy si tak můžete udělat z domova ráj orchidejí.