Čerstvá zelenina nejen dobře vypadá, ale i chutná /

Čerstvá zelenina nejen dobře vypadá, ale i chutná /

Ať již máte doma rozlehlou zahrádku nebo třeba pouze menší dvorek, případně ani to ne a můžete se spolehnout jen na terasu či balkon, určitě se vždy vyplatí, abyste si, máte-li alespoň trochu rádi zeleninu, zasadili vlastní. Pěstování bude do jisté míry zábavou. Navíc budete zcela přesně vědět, co jíte.

Je potřeba si totiž uvědomit, že koupíte-li zeleninu z obchodu, sice obvykle znáte její původ, ale informace o způsobu pěstování a vůbec o tom, jaká byla použita hnojiva, či umělé postřiky pochopitelně zcela chybí. Navíc nám dáte určitě za pravdu, že zelenina koupená z obchodů chutná tak trochu jinak, mnozí například říkají, že je více „vodová“, zkrátka postrádá tu správnou chuť.

Pokud tedy můžete, určitě se do pěstování zeleniny pusťte sami. Nikdo netvrdí, že musíte mít celý lán, i když proč ne? Ale stačí i několik květináčů či truhlíků. Samozřejmé však je, že zelenině je vždy mnohem lépe v půdě na zahrádce či třeba ve skleníku!

Kde pořídit kvalitní semena a osiva

Zelenina je zdravá, zvláštně ta vlastní /

Zelenina je zdravá, zvláštně ta vlastní /

A právě nyní se nabízí otázka, kde vhodná semena a osiva sehnat? Možností je celá řada, v dnešním světě plném shonu se však vyplatí popřemýšlet o online nákupu prostřednictvím internetu, konkrétně využitím e-shopu. Můžeme vám doporučit prodejnu dobrasemena.cz. Zde na vás čeká vskutku bohatá nabídka, je tak zajištěno, že si vybere naprosto každý!

Semena a osiva kupujte vždy s dostatečným předstihem. I když je nyní zima, je dobré vědět, kde budete moci již záhy, protože pochmurné počasí opravdu rychle uteče a než se nadáme, bude tu jaro, nakupovat! Vybírat můžete naprosto jakoukoliv zeleninu, je to jen na vás. Je libo celer, brokolice, mrkev, petržel, hrách, cibule, zelí, kopr, květák, okurka, rajčata, papriky nebo mnohé další? Není problém! Nakupujte tedy pohodlně a hlavně, pěstujte si zeleninu sami, nebudete litovat a budete žít zase o něco zdravěji!