winsford-9

Konifery dodají vaší zahradě příjemnou atmosféru

Konifery aneb zakrslé jehličnany se v zahradách objevují stále častěji. Zahrada se díky nim pořádně zazelená a navíc si pomocí koniferů můžete vytvořit koutek plný klidu. V prodejnách, hobby marketech či u zahradníků lze zakoupit jak semena těchto mini jehličnanů, tak i vzrostlejší rostliny. Pro ty, kteří touží si vypěstovat vlastnoručně takovýto „jehličnánek“, je dobré vědět několik informací k zaručenému úspěchu.

Substrát – důležitý základ

V první řadě je dobré zakoupit semena, bez kterých si svůj jehličnan vypěstujete jen velmi těžko. Pokud již máte semena doma, je nutné připravit substrát. Buď si můžete zakoupit substrát přímo určený k výsevům, nebo si můžete substrát namíchat sami. Doma připravený substrát by se měl skládat ze stejného podílu písku, rašeliny a perlitu. Takto připravenou zeminu je vhodné propláchnout některým z mnoha systémových fungicidů, čímž zabráníte houbovým chorobám, které by vaše úsilí mohly hravě zničit.

IMG_7317_zps9da3d220

Tyto malé jehličnánky se skvěle hodí i do malých zahrad

Konifery představují oblíbený způsob, jak zahradu nejen oživit, ale také vytvořit rozmanitá zahradní pásma. Při správné péči se za dva roky se budete moci pochlubit koniferkem přibližně 20 centimetrů vysokým. Každý správný zahrádkář si pro svoji radost vypěstuje ze semen vlastní konifer. Pustíte se letos i vy do vlastní výsadby jehličnanů?