paletyRádi byste na svou zahradu něco originálního a nechce se vám utrácet? Pak je tento článek určen právě vám. Pokud vás oslovily originální kousky, které jen tak někde nenajdete a neuvidíte, vyzkoušejte dřevěné palety. Ty momentálně hrají prim v současných trendech a to jak vnitřních interiérů, tak zahrad. Dřevěné palety se využívají běžně pro export zboží a většina z nich končí na skládkách. Přitom tyto desky ztlučené k sobě, najdou nemalé využití. Možnosti, jak využít dřevěné palety jsou neomezené a záleží pouze na zručnosti a fantazii. V poslední době by se dalo říci, že vám k tomu postačí pouze ta zručnost. Co se týká inspirace, je na internetu vskutku velmi bohatá. Palety se dají použít pro výrobu skřínek, poliček, botníků, postele, stolků, zahradního nábytku, venkovní terasy, houpačky, lehátka na opalování a mnoho dalšího.

Jaké plynou výhody z využití palet?

Tato alternativa nábytku má hned několik výhod. Jednak podpoří kladný vztah k životnímu prostředí, ale splní i služby levné varianty nábytku a v neposlední řadě, zaměstná kutily a podpoří jejich rozvoj. Pokud pravidelně jezdíte na chalupu, je to ideální řešení na výrobu dřevěného patra na spaní, pro spokojenou noc. Pokud obejdete tiskárny, různá staveniště a sklady, můžete palety sehnat zadarmo. Bude vás to stát jen chvíli času a odvoz. V jiném případě existují výkupny palet „za hubičku“. Inspiraci pro vaši tvorbu naleznete pod pouhým zadáním slov nábytek z palet nebo inspirace z palet.

Jak se palety ošetřují

Nečekejte, že palety budou vyrobeny z kvalitního dřeva. Nezapomínejte, že původní záměr palet není výroba nábytku. Výrobci si tudíž nelámali hlavu s jejich obrušováním a jinou úpravou. Tato práce čeká na vás, pokud se rozhodnete palety využít pro svou tvorbu. Péče a konečná úprava závisí na daném výrobku, zda bude určen pro vnitřní či venkovní interiér. Palety vyžadují stejnou péči, jako každé jiné dřevo. Přesto, že bude nábytek určen pro venkovní použití, nechcete si přece do zadku, zadřít třísku. V každé prodejně pro kutily, vám poradí s přípravky, které jsou vhodné buď pro domácí péči, nebo venkovní využití.

Zdroj obrázku: everythingorganized.org