okrasná travinaV poslední době se okrasným travinám dostává zasloužené pozornosti. Patří mezi nenáročnou a široce využitelnou skupinu. Okrasné traviny dokážou vykouzlit na vaší zahradě zajímavé pozadí, příjemnou atmosféru, rozdělit nebo spojit zahradní prostory a vytvořit harmonické i kontrastní kombinace. Nízké traviny dorůstají výšky zhruba 30 cm, střední do 100 cm a vysoké nad 100 cm. Některé traviny mají zajímavé a barevné květenství, nevyžadují přitom žádnou údržbu a těšit se z nich můžete dokonce i v zimním období. Některý typy okrasných travin jsou mrazuvzdorné, jen musíte respektovat delší zimní spánek. Společně se podíváme na některé typy nízkých, středních i vysokých travin.

Nízká travina – Smělek Sivý

Pochází z východní Evropy. Má ráda teplejší stanoviště, slunce a půdu spíše suchou. Rostlina je v listu vysoká cca 20 cm, ale v květu dosahuje až 60 cm. Nápadně šedozelená tráva, která vytváří středně husté trsy a spíše polehává. Sází se spíše do menších skupin. Kvete v období červen až srpen středně zlatými latami. Smělek sivý je zajímavá travina tím, že roste tam, kde jiné trvalky pro sucho a nedostatek živin nepřežijí.

Střední traviny – Dochan Východní

Má řídké trsy šedozelených listů vysokých 40 cm. Kvete od července do září válcovitými lichoklasy narůžovělé barvy. Pochází z Kavkazu, má rovněž rád slunce, sucho, teplo a propustnou půdu. Dochan Východní rovněž patří mezi mrazuvzdorné rostliny. Rostlina je v období květu velmi krásná.

Vysoké traviny – Ozdobnice Velkátraviny

Jedná se skutečně o hodně vysokou a mohutnou travinu, která dorůstá výšky až 300cm. Listy jsou široké 2,5cm a převislé, ve středu listu je bílý pruh. Její původ je z Japonska a severní Číny. Tato travina většinou nekvete a její spodní listy usýchají. Množí se na jaře dělením trsů a jako předešlé dvě traviny, je mrazuvzdorná. Je to mohutná solitéra, která se hodí do větších zahrad a vytváří úžasné pozadí.

Zdroj obrázku: lorenzsokseedsllc.com