Pokud bydlíte v rodinném domku, jistě velmi dobře víte, že práce je zde více než dost. Kolikrát se stane, že nestíháte. Zdá se vám, že je váš plot již takový nijaký? Možná je tedy ten pravý čas ho natřít!

Nátěr plotu nevyžaduje žádné specifické období. Je ho možno provádět v podstatě kdykoliv, nesmí však mrznout, padat sníh nebo pršet. Je-li však sucho, můžete se do práce klidně pustit.

V prvé řadě si musíte uvědomit, jak by měl plot vypadat, jaké využijete barvy? Vycházet byste měli například z omítky nebo fasády domu. Ne ke každému barevnému provedení se bude hodit jakákoliv barva. Obecně platí, že by barvy neměly působit kontraproduktivně. Nejsou tak ideální kontrastní barvy. Mělo by se jednat pokud možno o příbuzné odstíny. I když je pravdou, že nějaké barvy jsou univerzální, u plotu jde třeba o bílou nebo hnědou!

Můžete použít také klidně dvě barvy, více bychom však již nedoporučovali. Práci neuspěchejte, popřemýšlejte i o tom, jaké využijete nátěry. Těch je dnes k mání opravdu široké množství. Velmi dobré je poradit se přímo v prodejně. V každém případě se musí jednat o exteriérovou barvu. Jiný typ však použijete pro dřevěný plot a jiný potom pro klasický drátěný plot.

Počítejte potom také s případným ušpiněním. Rozhodně se tedy na práci neoblékejte nikterak nóbl. Do nátěru plotu můžete zapojit klidně celou rodinu, kdo má ruce, může pomoci. Nejedná se totiž o nic složitého. Je však zapotřebí trpělivost. Plot stačí obvykle natřít jednou, někdy je potřeba ho ještě přetřít. Nátěr plotu by měl vydržet několik roků. Dřevěný plot potom vyžaduje přece jen o něco větší údržbu, u něho se nesmí zapomenout ani na impregnaci, která eliminuje působení vlhkosti!