Květy této rostliny jsou skutečně zajímavé

Muďoul trojlaločný neboli Asimina triloba nebo také Paw-paw – tyto názvy patří jedinému stromu, který pochází ze Severní Ameriky a můžete ho s úspěchem pěstovat i u nás. Květy tohoto stromu jsou velmi zajímavé a plody bohaté na minerály i vitamíny. Chutí vám nejspíš připomenou banán a ananas.

Jak pěstovat muďoul

V zahradnictvích, která se specializují na tropické rostliny, můžete sehnat již předpěstovaný vzrostlejší stromek. Od semínka ke stromu vede dlouhá cesta, na které byste se nevyhnuli roubování semenáčků a na chutné plody byste si museli počkat celkem dlouhou dobu. Jak jsme se již zmínili, muďoul pochází ze Severní Ameriky a v našich podmínkách zimu bezpečně přečká. K dobrému růstu potřebuje propustnou a na živiny bohatou půdu. Ideální je slunnépolostinné stanoviště, které je dobře chráněné před větrem. Po výsadbě je vhodné použít mulč, a to do výšky 10 – 15 cm. Mulčování zamezí růstu plevelů a zároveň bude mít muďoul dostatek živin. Také se tím zajistí vláha, která se pod mulčem snáze udrží. Jarní mrazíky muďoul neohrozí, protože doba jeho vegetačního klidu je poměrně dlouhá. Muďoul kvete ještě před tím, než vyraší listy. Jeho květy nejsou pro opylovače příliš zajímavé. Jsou tmavě fialové a voskové a přitahují spíš mouchy.

A takhle to může dopadnout

Plody muďoulu dozrávají postupně od konce srpna do konce října. Jejich zralost poznáte bezpečně. Plody v ideální zralosti nádherně voní a jsou měkké. Pochlubte se tedy na své zahradě zaručeně originální rostlinou!