bailey_the_african_pigmy_hedgehog_by_babyberry15-d4qxn31

Co byste řekli na takového člena domácnosti?

Ptáte se, co se dnes považuje za netradičního mazlíčka? Chov hadů, různých ještěrek, pavouků a další havěti patří v dnešní době v podstatě k normálu. O papoušcích, rybičkách, psech nebo kočkách ani nemluvě. Pravdou je, že první skupinu jmenovaných tvorečků si jistě neoblíbí každý a z druhé skupiny živočišstva měl každý určitě nějaké už doma. Pokud chcete být skutečně in, pořiďte si domů bodlináče (ježka afrického, neboli bělobřichého neboli Pygmy ježka). Chov tohoto bodlináče není nikterak náročný a pokud trávíte celé dny v práci, je to mazlíček přesně pro vás. Ježci jsou totiž aktivní večer a v noci, takže nemusíte mít výčitky, že se vašemu bodlinkovi bude stýskat nebo že bude trpět v době vaší nepřítomnosti. Z tohoto důvodu není ježek vhodný k malým dětem do pokoje.

Pár informací do začátku

Svého bodlinatého přítele si určitě vyberte u chovatele, který vám jistě zkušeně poradí, co a jak a určitě se na něj budete moci obrátit i poté, co si ježurku odnesete domů. Ježek africký je menší než nám známý ježek ze zahrad a silnic. Je také mnoho barevných variant, takže si jistě vybere každý. Určitě neodchytávejte ježky, kteří běžně žijí u nás venku! Nejen, že by ježek trpěl, ale s tímto ježkem byste adoptovali i velké množství parazitů. Nezbytností před přinesením bodlinky domů, je vhodné ubytování, které vám zajistí klec nebo box v dostatečné velikosti – čím větší, tím lepší. Jako podestýlku můžete použít bezprašné hobliny. Další nezbytností je domeček na schování, aby se ježeček cítil bezpečně. Nezapomeňte na misku na potravu a čistou vodu (případně pítko). Ježek je hmyzožravec, proto je vhodné podávat cvrčky nebo moučné červy. Cvrčky je vhodné předem usmrtit, aby nedošlo k jejich útěku nebo, nedej bože, k tomu, aby vašeho miláčka pokousali.

342121

Ježka afrického si zamilujete a on si na oplátku zamiluje vás!

Ježek nepohrdne ani kočičími granulkami, pro zpestření stravy můžeme dávat vařené vajíčko nebo maso (vařit bez soli!). Na trhu je již k dostání i mnoho stravy, která je určena přímo pro ježky. Chce to jistou dávku trpělivosti, než se ježek ochočí, ale poté to bude mazel, jakého rozhodně nemá každý.