Vánoční dekorace jsou opravdu důležité, pokud chcete, aby váš byt, dům či zahrada měli ducha Vánoc. Vánoční dekorace jsou opravdu všelijaké. My se ale budeme bavit hlavně o světelných dekoracích, které jsou velice oblíbené a dokážou zkrášlit jakýkoliv koutek doma. Nad jejich výběrem je ale dobré přemýšlet a s nákupem se příliš neunáhlit. Cen se obávat nemusíte, u nás seženete vše, co si zamanete za opravdu příznivé ceny.

Prostorové dekorace dodají vánoční výzdobě šmrnc

Bez názvuVelice oblíbenými světelnými prvky jsou vánoční prostorové dekorace. Skvěle zaplní prázdné poličky, krbové římsy, parapety nebo i noční stolky či opuštěný roh vedle sedačky. Takovou největší klasikou je světelný kužel, který se dá využívat pohodlně i mimo vánoční období. Nejčastěji se využívá venku, ale i vevnitř pro něj jistě najdete vhodné využití. Dále stojí za zmínku stromek či hvězda na stojánku. Stromek na stojánku je vánoční klasika, které se skvěle hodí na stůl či poličku. Nezapomeňte hlavně na led vánoční osvětlení pro venkovní i vnitřní použití. Dále prostorové světelné dekorace dodávají vánoční výzdobě zcela nový rozměr, mají romantický nádech a je jich opravdu mnoho. Patří mezi ně například i známý sob na zahradu nebo lucernička na zavěšení, kterou lze využít uvnitř i venku.

A co tu máme dál?

Kromě prostorových dekorací je rozhodně dobré zmínit venkovní světelné dekorace. Jednou z nejoblíbenějších venkovních dekorací jsou světelné rampouchy. U nemusíte čekat, až začne mrznout, rampouchy vám mohou dům zdobit celou zimu, bez ohledu na to, jaké je počasí.

Bojíte se, že kvůli světelným dekoracím, přijde po Vánocích velký účet za elektřinu? Bát se nemusíte, řešením je, koupit si úsporné LED dekorace, které vám spotřebu energie podstatně sníží. A v případě, že budete vybírat venkovní osvětlení pro pohodové Vánoce, koukejte kromě toho, jestli je LED, také na to, zda má solární spínač. Solární spínač je skvělým pomocníkem, vaše dekorace zhasne, vždy když se rozední a večer je opět rozsvítí, takže si jednak nemusíte hlídat, zda jste je rozsvítit nezapomněli, ale také vám ušetří elektřinu, protože už se vám nikdy nestane, že odjedete do práce a dekorace necháte omylem zapnuté celý den.