ornamental-grass

Využití travin může být velice nápadité

Máte na zahradě prázdný kout, nebo se vám zdá, že ji k dokonalosti stále ještě něco chybí? Pak se nabízí možnost, jak snadno zahradu oživit. Okrasné traviny mohou tvořit originální dekoraci zahrady, některé se chlubí krásným květenstvím a navíc nejsou náročné na péči ani v zimě. Na výběr máte z nízkých, středních a vysokých travin, které vypadají úžasně ve skalce, ale i vedle altánku.

Okrasné traviny nejsou jen zelené

ORNAME~1

I traviny mohou mít pestrá květenství

Nezastupitelnou pozici ve skalkách má bezesporu kostřava. Nízká rostlina dorůstá zhruba dvaceti centimetrů. Pokud zvolíte kostřavu medvědí kožich, očekávejte světlé zelené trsy podobající se koulím nebo bochníkům. Kostřava sivá vás pak bude těšit svými výrazně namodralými listy. Z nízkých rostlin se pestřejší barvy dočkáte například u rákosíku japonského, který má zlatožluté listy.   Okrasné traviny středního vzrůstu mohou zdobit chodníčky na zahradě nebo různá zákoutí. Mezi nejatraktivnější díky svému květenství rozhodně patří dochan, jinak nazýván také vousatec. Dochan východní vás již od července bude těšit svým jemně narůžovělým květenstvím a dochan psárkovitý žlutozeleným, místy fialovým květenstvím. Z vysokých travin si určitě zamilujete druhy ozdobnice.  Ozdobnice čínská vzpřímená dorůstá do výšky až 180 centimetrů a je tvořena listy se žlutým pruhem. Ozdobnice čínská zahradu rozzáří nafialovělou barvou květenství. Ozdobnice stříbrná upoutá pozornost bílými okraji listů a ozdobnice velká může vytvořit příjemný a intimní prostor, díky svému vzrůstu a převislými listy.

Okrasné traviny jsou rostliny, které nevyžadují žádnou speciální péči a většinou jsou také velmi dobře mrazuvzdorné. Vyberte si i vy z rozsáhlé nabídky rozmanitých druhů a potěšte své oči i zahradu novým prvkem.