20080913-PratiBalcony10a-81-Entry

Nechejte svůj balkon rozkvést

Líbí se vám takzvané rozkvetlé balkony vašich sousedů, kterým v balkonových truhlících kvetou doslova skvosty? Stačí málo a můžete je mít doma i vy. Právě konec března je ideální dobou pro výsadbu zakořeněných řízků květin. Zajistěte si i vy rozkvetlé truhlíky ještě dnes!

Jaké květiny si vybrat a proč

Nádherně rozkvetlé květiny jsou snem mnoha z nás, ale ne každý ví, jaký druh by si měl vybrat, aby se mu skutečně podařilo je vypěstovat. Pozor si totiž musíte dát nejen na to, kde chcete květinu mít, ale také na případné kombinace různých druhů květin v jednom truhlíku. V takovém případě vybírejte květiny tak, aby měly zhruba stejné požadavky na zálivku a umístění. Na slunné místo se hodí většina známých květin, jako jsou například tradiční muškáty, petúnie, kopretiny, gazánie nebo takzvané vějířovky. Budete-li mít truhlík s květinami umístěný spíše ve stínu, váš výběr bude poněkud omezený. Přesto existují rostliny, které vám vykvetou i ve stinném prostředí. Patří k nim například fuchsie a begónie. Zkombinovat je můžeme s decentnějším břečťanem nebo kapradinou.

Nechejte si poradit od odborníků

Nechejte si poradit od odborníků

Pokud si nevíte rady, obraťte se na odborníky

Ne každý si je jistí jak správnou volbou květin, tak způsobem, jak o ně vhodně pečovat. V takovém případě se bez obav obraťte na odborníky, kteří mají s pěstováním balkónových květin mnoholeté zkušenosti a s výběrem vám jistě velmi rádi poradí. Také vám doporučí, jak byste o květiny měli správně pečovat, aby vám vydržely co nejdéle. Než riskovat, zda se vám metodou pokus omyl podaří rostliny úspěšně vypěstovat, svěřte se do rukou opravdových znalců.