Také jste podlehli kouzlu zahradničení a rádi touto aktivitou trávíte veškerý svůj volný čas? V práci odpočítáváte každou vteřinu pracovního času, kdy se již konečně budete moci převléknout do domácího úboru a vyrazit se až po lokty zabořit do vlahé půdy? Pak je náš dnešní článek určený právě pro vás! Již v minulém díle jsme si řekli, že zahradničení má hodně pozitiv pro naše zdraví i dušení pohodu, ovšem na druhou stranu skrývá i úskalí, na která byste si měli dát pozor. Která to jsou? To vám prozradí naše dnešní pokračování!

garden-786105_1920

Používání chemikálií

Práce na zahradě si čas od času vyžaduje i použití speciálních přípravků s obsahem pesticidů a dalších toxických látek, které mnoho z vás používá k péči o trávník, hubení škůdců či jiné aktivity. Skutečnost se má tak, že řada těchto přípravků může mít pro vaše zdraví až fatální následky a to v případě, kdy je budete používat bez rozmyslu a nebudete si dávat pozor, jak s nimi zacházíte. Proto doporučujeme nic neriskovat a s jakýmikoli přípravky zacházet raději v rukavicích.

Problémy se sluchem

Možná si říkáte, že když jednou za měsíc posekáte trávu, tu a tam použijete drtič odpadu nebo jednou za čas pomocí strunového vyžínače upravíte keříky, že se vám nemůže absolutně nic stát, jenže opak je bohužel pravdou. Nadměrný hluk má totiž negativní následky na váš sluch. Cokoli přesahující 80dB může způsobit trvalé postižení vašeho sluchu, díky čemuž se uchylujeme k doporučení, že v případě, kdy budete chtít s takovými přístroji zacházet, byste neměli zapomínat na patřičnou ochranu sluchu.

Přetažení svalstva

Další úhonu na zdraví si můžete přivodit například zvedáním těžkých věcí, což se může viditelně projevit na bolestech v zádech, výhřezech plotýnek nebo přetažení svalstva, což rozhodně není nic příjemného. Pokud máte na zahradě takovou práci, která si vyžaduje fyzickou sílu, pak si nehrajte na hrdiny a někoho si k této činnosti pozvěte, ať svému zdraví zbytečně a třeba i nenávratně neublížíte.

Obrázek: pixabay.com