Patří mezi manuálně zručnější lidi, kteří si svůj život bez neustálého kutilství nedovedou představit? Potom nám dáte určitě zapravdu, že je velice důležité, jaké pomůcky máte k dispozici. Ne každá práce se dá udělat s čímkoliv. Popřemýšlejte tedy, zda je vaše dílna adekvátně vybavena, zda v ní najdete vždy to, co ke své práci potřebujete?

naradi

Samozřejmě, že konkrétní pomůcky a nářadí se liší případ od případu. Každá práce vyžaduje jiný postup a ke každé činnosti se tak bude hodit něco jiného. V každém případě existuje jakýsi základ, který by měl být nepostradatelnou součástí naprosto každé dílny!

Ruční nářadí

Nejste-li zrovna profesionál, obejdete se většinou s kvalitním ručním nářadím. Jedná se například o kladívko, šroubováky, klíče, kleště, metr či třeba ruční pilu. K uchycení zpracovávaných věcí přijde vhod svěrák. Velice často sáhnete také po vrtačce.

Při výběru tohoto nářadí doporučujeme hledět na kvalitu. Ne všechno nářadí vám poskytne maximum možností.

Aku zařízení pro pohodlnou práci

V některých situacích můžete být při používání nářadí závislí na přísunu elektrické energie. Taková zařízení vám mnohdy výrazným způsobem usnadní a urychlí práci. Limitou však může být přívodní šňůra. Pokud byste s tímto nářadím chtěli pracovat třeba i mimo dílnu, vyplatí se popřemýšlet o nejrůznějších aku přístrojích.

Mezi nejrozšářenější a nejvyužívanější patří jednoznačně aku vrtací šroubováky. Ty jsou k dispozici v široké nabídce. O tom, že práce s nimi je pohodlnější, než s klasickým šroubovákem asi není žádných pochyb. Navíc můžete očekávat i kvalitnější výsledek.

vratacka

Aku vrtačky a aku vrtací šroubováky představují poměrně nevýraznou finanční investici, dovolit si je tedy můžete ve vaší dílně samozřejmě i vy. Nevyžadují žádnou přílišnou údržbu. Vždy před prací je nutné ověřit dostatečné nabití baterie.

Pracovní stůl s úložným prostorem

Mezi doplňkové nářadí, které třeba nevyužijete v dílně tak často, patří například špachtle, speciální kleště a další.

Vše by mělo být uložena na svém bezpečném místě. Máte-li více prostoru, není špatnou volbou pořízení pracovního stolu s patřičnými zásuvkami a úložným prostorem.

Tyto stoly mají hned dvojí využití – kromě úschovny pomůcek, nářadí a menších elektrických zařízení vám totiž poskytnou i bezpečný prostor pro široké spektrum prací. Ať již budete vyrábět či opravovat cokoliv pamatujte na to, že byste měli mít vždy předem připraveno veškeré nářadí – není nic horšího, než když v průběhu zjistíte, že vám nějaké chybí!