Říkáte si, že je na nákup zahradního nábytku moc brzy? Ačkoli je pravda, že sezona nám již dala sbohem a teď se připravujeme na nejchladnější období v roce, prodejci zahradního nábytku nezahálí a útočí na vás akčními nabídkami a zlevněnými cenami. Proč tedy této šance nevyužít a neušetřit tak klidně i několik tisíc korun? Snad nikdo neodolá příležitosti ušetřit nějakou tu korunu k dobru – a vy jistě také ne! V dnešním článku vám prozradíme užitečné tipy a rady, podle kterých dokážete vybrat ten nejlepší zahradní nábytek.

ID-10049278

Důležité je uvědomit si rozdíly

Ještě než vezmete obchody s lákavými akcemi útokem, udělejte si jasnou představu v otázce, jaký je rozdíl mezi exteriérovým a interiérovým nábytkem. Nenechte se zmást i u zahradního nábytku totiž existuje označení interiér a exteriér. Nábytek do exteriéru tak můžete nechat na dešti, protože to hravě ustojí a nic se mu nestane. Kdežto nábytek určený do interiéru musíte před výkyvy počasí chránit.

Jak je to s materiálem

Co se materiálu týče, je to především otázka vkusu. Zatímco někdo nedá dopustit na nábytek z masivního dřeva, jiný si naopak libuje v nabídce nábytku ratanového. Existuje i nábytek železný a i ten rozhodně má něco do sebe. Jestliže nevíte, který materiál je pro vaší zahradu nejlepší, můžete se orientovat vlastními pocity nebo i cenou. Není žádným tajemstvím, že ta se u jednotlivých druhů materiálů mnohdy i několikanásobně liší.

Není akce jako akce

Pozor si dejte na poškozené zboží. Velmi často se stává, že se prodejci v rámci posezónního výprodeje snaží zbavit i poškozených či jakkoli znehodnocených kusů nábytku, které se jim během sezóny nepodařilo prodat. Proto pamatujte, že není sleva jako sleva a byť vás bude lákat nízká cenovka, dobře si vyhlédnutý nábytek prohlédněte. Mnohdy lze přítomné závady poznat i pouhým pohledem, tak tomu věnujte čas.

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net