Dny se ochladily a celkem běžně se stává, že celý víkend proprší. Přitom na zahradě je třeba toho tolik udělat! Podívejte se na naše tipy, jak zvládnout práci na zahradě i v nevlídném počasí.

na-zahradu-v-teple-a-bezpeci-i-na-podzim_1

Vyzrajte na nesnesitelný deštík

Déšť bývá nepříjemnou komplikací při jakékoli práci venku. Pokud jen lehce mrholí, pak vám stačí chránit svou kůži před nepříjemnou vlhkostí kvalitním oblečením a zvolit vhodnou ochranu na hlavu. Tou může být pracovní čepice, která zabrání, aby vám kapalo přímo na hlavu. Díky kšiltu vám zároveň nebude déšť zaclánět při výhledu. Pokud je venku větší slejvák, pak zvolte pláštěnku nebo jiný oděv do deště, který nepropustí ani kapku.

Oblečení, ve kterém nepromrznete

Kvalitní a teplé materiály jsou základem, který vás ochrání před vlezlým podzimním chladem. Nejprve zvolte kvalitní spodní vrstvu, ideální je termo tričko a spodky. Nezapomeňte na kvalitní ponožky. Svrchní materiály by měly být zateplené, aby vás chránily před zimou. Pro práci jsou ideální zateplené montérky a zimní pracovní rukavice. Pokud se chráníte i před deštěm, na tyto vrstvy můžete obléknout některý z oděvů do deště.

Bez čvachtání v botách

Vlhkost v botách je nepříjemná a může způsobit, že budete cítit chlad po celém těle. Zároveň může nalomit vaše zdraví. Pokud si nechcete z práce na zahradě odnést vlezlou rýmu, doporučujeme zvolit kvalitní boty. V zateplených kotníkových botách vám bude teplo, přitom se s nimi můžete bez obav vydat i na vlhké kluzké povrchy.

na-zahradu-v-teple-a-bezpeci-i-na-podzim_2

Vychytávky prověřené zkušenostmi

Co radí poctiví podzimní a zimní pracanti? Zahřívat se také zevnitř. Mějte vždy po ruce termosku s horkým čajem, který vás prohřeje; kvalitní pracovní oblečení a boty se postarají o to, aby vám teplo nikudy neunikalo ven.

Máte staré boty? Pokud jste si zatím nestihli dokoupit nové a kvalitní, můžete využít rady outdoorových cestovatelů, kteří proti vlhku používají obyčejný sáček. Ten si nazujte na ponožku předtím, než si obujete své rozedrané boty. Díky igelitu se bude lépe na noze držet teplo a zůstane v suchu. Toto řešení je ale spíš dočasné, protože sáček není prodyšný a noha by se vám mohla začít zapařovat. Ze zahrady proto poté vyrazte rovnou do obchodu a kupte si pořádnou a bezpečnou obuv.