Každý zahradník nebo zahrádkář, případně i ten, kdo má jen menší zahrádku by mohl potvrdit, že právě v jarních měsících je nejvíce práce. Příroda se probouzí ze zimního spánku a je důležité ji co nejvíce pomoci. Jiné činnosti jsou spojovány s okrasnou zahradou, jiné potom s užitkovou zahradou, kde pěstujete ovoce a zeleninu. Možná, že všechno nezvládnete svépomoci. Budete rádi, když přiloží ruku k dílu rodina, ale také zahradní pomůcky a nejrůznější zahradní technika. Díky správné koupi si můžete ušetřit hodně času, ale i námahy!

Co se tedy může na zahradě všechno hodit? Je toho skutečně mnoho. Tak například zahradní domky – ty dokážou poskytnout jakési malé zázemí, poslouží jako bezpečná úschovna téměř všeho, co se může na zahradě hodit.

Údržba trávníku se nesmí podceňovat

S technikou a vhodnými pomůckami to půjde na zahradě lépe /

S technikou a vhodnými pomůckami to půjde na zahradě lépe /

Výsadou snad každé zahrady je trávník. Chcete-li na něho být skutečně pyšní, je nutné ho udržovat. Sečení trávy je na pořadu dne v podstatě každý týden od jara až do podzimu. Především pro větší prostory se budou hodit benzínové sekačky na trávu. Výběr je opravdu obrovský, každý si může přijít na své. Se sečením souvisí i křovinořezy. Ne všude se dostanete sekačkou, a navíc, pokud bude na některých místech tráva přerostlá, také by nebylo nejlepší zbytečně sekačku trápit.

Po ruce byste měli mít také dostatek ručního zahradního nářadí. Ať již se jedná o pily, pilky, sekyrky, nůžky, ale rovněž hrábě, motyčky, plečky a mnoho dalšího užitečného nářadí. Zahrada však nemusí být zdaleka pouze a jen práce. Je to též místo, kde můžete relaxovat a odpočívat – máte-li k tomu prostory, popřemýšlejte o bazénu nebo zahradním grilu!

A kde nakupovat? Nechcete-li nikam chodit, stačí sednout k počítači a navštívit webové stránky oaza.cz. V sekci zahrada na vás čeká zajímavý sortiment, ze kterého si vyberete!