Pro každého je důležité, aby měl doma dostatečně teplo, zároveň ale hraje roli také finanční stránka a otázka ekologie. Dnes je ekologie obzvlášť v kurzu, každý se stará, zda je to či ono ekologické a snaží se co nejvíce zahladit svou uhlíkovou stopu. Proto lidé často volí změnit způsob vytápění z drahého plynu na poněkud levnější spalování tuhých paliv. Je třeba však vědět, jak na to, výběr topidla je klíčový, ovšem neméně důležitý je rovněž odvod spalin, které hořením vznikají. Tyto spaliny je třeba dostat z otopné soustavy, aby byla zachována maximální účinnost spalování.

Nerezový komín se vyplatí /

Nerezový komín se vyplatí /

Po dlouhém zkoumání možností si potom vyberete krbová kamna nebo krb, co je vám milejší. Tím však přípravy vytápěcí soustavy nekončí. Odvod spalin je třeba realizovat z kvalitního materiálu. Tím je bezpochyby nerezová ocel. Nejprve se na krb nebo krbová kamna nasadí kouřovod, který nežádoucí spaliny odvede do komínu. Kouřovod bývá nejčastěji černý nerezový, aby odolával působení spalin, vysokým teplotám i vlhkosti. Jak vidíme, nerez je velmi odolný materiál, který se skvěle hodí pro realizaci odvodu spalin, proto jej můžeme použít i na samotný komín.

Nerezové komíny se v současné době těší velké oblibě. Jsou velmi odolné, pochlubí se dlouhou životností a další nespornou výhodou je nízká hmotnost, díky které se s komínem snadno manipuluje. Komíny nerez jsou stavebnicový systém, skládají se z jednotlivých dílů, které můžete libovolně kombinovat podle potřeby a získat tak komín na míru.

Máte několik možností, jaký komín si vybrat. Jednoplášťové nerezové komíny mohou sloužit jako komínové vložky stávajících komínů nebo rovněž jako samostatné komíny, dále se vyrábí izolované nerezové komíny pro větší komfort. Navštivte i vy Komíny-nerez.cz a vyberte si komín z nerezu.