Pokud přemýšlíte, jakým způsobem obměnit tradiční interiérové prostory, máte dnes jistě nespočet možností. Začít můžete rovnou v kuchyni. Jistě jste již slyšeli o minimalistickém pojetí místností. Víte však, jak by měla taková minimalistická kuchyně vypadat, jak se vlastně odlišuje od šedého stereotypu?

kitchen-825318_960_720Nejprve je dobré zmínit, odkud podobu minimalistické kuchyně čerpat, kde se inspirovat? Budete muset zavítat daleko, konkrétně do Japonska, alespoň virtuálně. Japonská minimalistická kuchyně je pojem, který něco znamená. Kde jinde bychom se měli učit, než u pečlivých Japonců.

Prostornost a dostatek místa

Minimalismus sám o sobě znamená prostornost a dostatek místa – to jsou charakteristické znaky tohoto směru a nejinak tomu bude i v kuchyni. A že je to docela praktické. Zřejmě už vás omrzela podoba přeplácané kuchyně, kde máte spoustu, třeba i zbytečných věcí.

Japonská minimalistická kuchyně neobsahuje téměř žádné zbytečnosti. Vždyť málo je kolikrát více. Zapomeňte na spoustu kuchyňských pomocníků, zaměřujte se spíše na ty univerzálnější. Ani s dekoracemi by se to nemělo příliš přehánět. Důležitý je čistý a velký pracovní prostor.

Kombinace dřeva a kovu s tradičními barvami

V minimalistické kuchyni se uplatňuje výraznou měrou dřevo – to bývá kombinováno spolu s kovem a věřte, že tyto dva materiály se výborně doplňují.

A jakou barvu by měla nabývat minimalistická kuchyně? Opět žádné extravagantní vymýšlení. Vsaďte na klasické barvy – ideálně je to bílá, hnědá nebo i černá, pokud možno v minimu kombinací.

Minimalistická kuchyně se bude hodit do jakékoliv podoby bytu a nakonec i do jakékoliv velikosti kuchyně. Je však jasné, že tento design kuchyni vždy minimálně po vizuální stránce zvětší. Popřemýšlejte, zda by se vám tato volba nevyplatila!

Foto: pixabay.com