Když vám do venkovního posezení dlouhodobě svítí slunce, je to velmi nepříjemné a často sluníčko člověka nutí jít sednout si jinam. Řešení celé situace nabízí kvalitní zastřešení. To je možné realizovat několika způsoby. Tím základním je bezesporu slunečník, který dokáže vrhnout stín tam, kde je to zapotřebí. Většinou je ale stínu poměrně málo a nepříjemná je i minimální stabilita deštníku. Ten ve větrném počasí může začít cestovat po celé zahradě. Chcete-li vsadit na jistotu, vyberte si markýzy. Ty vám určitě neuletí a stínu budete mít dostatek.

Stylové markýzy si brzy oblíbíte /

Stylové markýzy si brzy oblíbíte /

Výsuvné markýzy

Klasiku představují zejména moderní výsuvné markýzy, které jsou typické tím, že je lze spatřit hned na první pohled i tehdy, když zrovna nejsou natažené. Typické jsou vysoce pevným, ale zároveň ohebným kloubem a také potahovou látkou. Ta musí být schopna odolat prudkým změnám počasí, respektive neustálému střídání se teplot a deště se slunečním svitem. Zároveň by měla alespoň částečně ochránit před deštěm.

Kazetové markýzy

Jestliže jste ochotni do markýz investovat větší množství peněz, můžete si pořídit kazetové. Jejich obrovskou výhodou je fakt, že se zasunují do pouzdra označovaného jako kazety, a tak nejsou v případě zatažení vystavovány vlivům okolí. Nepráší se na ně a také na ně nesvítí přímé slunce. Kazetové markýzy Praha nabízejí i modely, které dokážou skvěle splynout s fasádou a vytvořit tak dokonalý jednolitý celek.

Nač si dát pozor při výběru

Když budete vybírat konkrétní model, měli byste se zaměřit také na pohodlné ovládání markýz. To zajistí buď manuální řešení v podobě kliky, nebo elektromotor. Ten je ovládán na dálku ovladačem. Určitě si na markýzy venkovní vyberte i tu správnou potahovou látku s vysokou odolností. Výborná je třeba markýzovina od firmy Recasenc.