e669f4b4c46fc0e51daadde0b6f2cf65

Vodní zahrádka vaši zahradu úžasně oživí

K vytvoření vlastní originální malé vodní zahrady není potřeba mnoho času ani příliš velký prostor. Můžete si vyrobit vodní zahradu jak se stojatou tak i s tekoucí vodou a věřte, že budete mít jedinečné vodní dílo, které nikdo jiný nemá. Tyto malé vodní zahrady se hodí do předzahrádek, zahrad, ale i interiérů, hal nebo atrií.

Několik rad a tipů

K výrobě vodní zahrady se dá použít prakticky cokoli počínaje starými sudy přes dřezy až po konve a džbery. Dokonce si nádobu můžete sami vyrobit. Fantazii se meze nekladou, takže vaše nádrž může mít všemožné tvary i velikosti. Pokud máte v plánu oživit vaše vodní dílo rybkami, je potřeba dodržet několik zásadních pravidel. Jedním z nich je proudící voda, která rybičkám zajistí okysličení vody. Dalším nezbytným prvkem je velikost vaší nádrže. Rybky potřebují dostatek prostoru a k udržení tělesné teploty i dostatečnou hloubku. Do vodní zahrady se stojatou vodou jsou nejvhodnější rostliny. Většina vodních rostlin miluje přímé slunce, takže pokud chcete obdivovat jejich květy, je potřeba vodní zahradu umístit na slunné místo. Pokud se vám zalíbí nádoba, která není vodotěsná, je třeba její vodotěsnost zajistit vhodnou plachtou. Pro tyto účely je nejlepší butylová folie. Je dostatečně pevná a dobře tvarovatelná. Polyetylenová fólie je sice levnější, ale její životnost je výrazně kratší.

barrel-Opt

Sudy vypadají originálně a velmi neotřele

Vaše vlastnoručně vyrobená vodní zahrada vás potěší nejen zvukem tekoucí vody, ale také světelnou krásou, kterou zajistí paprsky odrážející se ve vodní hladině. Dalším potěšením jistě budou květy různých barev a tvarů.