V některých domácnostech, a je jich celkem dost, je zapotřebí řešit problém s malou koupelnou. Je to jistě poměrně nepříjemná záležitost zvláště v dnešní době. Velký boom zažívají právě velké koupelny, pokud ji však ve vašem rodinném domě, bytě nebo vile nemůžete realizovat, přinášíme vám několik rad, jak alespoň pocitově a vizuálně docílit většího komfortu právě i v malých koupelnách, dá se to!

bathroom-881124_960_720Koupelnový nábytek v omezené míře

V každé koupelně má své pevné místo koupelnový nábytek. V malých koupelnách je ale nutné vše pořádně rozmýšlet. Protože v nich není místa nazbyt, ani s nábytkem by se to nemělo přehánět. Zvažte, kolik kusů budete bezpodmínečně potřebovat. Vyplatí se investovat i do závěsných skříní, případně třeba do nábytku pod umyvadlo.V kurzu jsou také tzv. otevřené kontejnery.

Velkoformátové obklady

Ideálním námětem do malých koupelen jsou i velkoformátové obklady – prostor totiž dokážou nenásilným a přirozeným způsobem dokonale zvětšit, alespoň co do pocitu vnímání, centimetry navíc samozřejmě nepřidají. Velkoformátové obklady jsou k dispozici v mnoha variacích, svůj vkus si vybere každý.

Světlé barvy

Především do malých koupelen přijdou vhod světlé barvy – takže výmalba, strop, ale i obložení stěn nebo podlahy je dobré volit co nejsvětlejší. Nejen že docílíte více světla, ale celá koupelna bude působit pocitem čistoty a větší útulnosti.

Sázka na zrcadla

Také zrcadlo je součástí každé koupelny. V malých koupelnách se nemusíte bát použít i větší rozměr, případně více zrcadel. Zrcadlo zajistí výrazné optické zvětšení prostorů.

Malá koupelna nemusí být noční můrou. Pokud v ní využijete ve správném počtu optimální prvky, můžete snadno docílit komfortu a elegance – není to nic složitého ani tajného!

Foto: pixabay.com