Pokud je vaším koníčkem myslivost, možná máte doma loveckého psa. Tato krásná a oblíbená plemena velmi chytrých čtyřnohých miláčků však zlákala nejen myslivce. Vždyť psy, původem určené pro lovecké potřeby, práci na polích a v lesích mají i mnozí z těch, kteří nemají s myslivostí nic společného. Proč ne, máte-li prostornou zahradu, kde se může pes proběhnout, případně pokud mu dopřejete každý den dostatečnou vycházku, může být lovecký pes i v případě, že se nebude zúčastňovat loveckých akcí a honů, určitě spokojený.

Přece jen by se však u loveckého psa nemělo zapomínat na jeho talent a vlohy. Je potřeba, aby vás poslouchal na slovo, je zapotřebí přísnost, avšak zároveň láska. Zkrátka jednoduše řečeno, je nutné psa vycvičit.

Jak vycvičit loveckého psa: Píšťalky a aporty

Píšťalky na psy zjednoduší výcvik /

Píšťalky na psy zjednoduší výcvik /

Výcvik loveckých plemen psů není v žádném případě nejjednodušší záležitostí. Je potřeba trpělivost, pomůže zkušenost či pomoc někoho, kdo již ví, jak na to a v neposlední řadě se vyplatí pořídit i lovecké potřeby pro výcvik psa. Jednat se může například o píšťalky pro psy či dummy aporty.

Píšťalky na psy jsou základní pomůckou, která přispěje k zjednodušení a k zefektivnění výcviku. Pes se díky zvuku píšťalky mnohem lépe učí povely, práce je pro něho rázem zajímavější. Kvalitní píšťalky představuje například značka Acme. K píšťalce je vhodné pořídit i stylový řemínek.

Z dalších oblíbených pomůcek pro výcvik loveckých psů zmiňme dummy aporty. Jde o látkové, kožešinové nebo opeřené aporty. Takto upravený povrch připomíná psovi zvěř a tím dochází k lepší spolupráci a ochotě při přípravě nejen na lovecké zkoušky, ale i při každodenním hraní, které lovecký pes tak miluje!

Lovecky upotřebovatelný pes potřebuje dostatek času, prostor pro pohyb a samozřejmě sebevědomý přístup jeho chovatele. Ať již se plánujete zúčastňovat honů a jiných mysliveckých či závodních akcí nebo i v případech, je-li lovecký pes pouze vaším potěšením, vždy se pro něho vyplatí pořídit kvalitní lovecké potřeby pro výcvik a hru!