Listopad je dveřmi, kterými odchází poslední barevné krásy podzimu a kterými na naši zahradu vstupují první příznaky podzimu. Dříve, než zima vstoupí zcela, měli bychom se zahradě dopřát trochu času a připravit rostlinky na přezimování. Na co všechno bychom neměli zapomenout?

Pokud máte na zahrádce i záhonky, nezapomeňte na nich před prvními mrazíky vysadit česnek. A pokud se zaměřujete spíše na krásu, pak máte posledních pár dnů na to, vysadit ještě nějaký ten okrasný stromek či keř, který by na jaře rozjasnil vaši zahradu. Tak hurá do toho!

1

Přerostlíky dejte jinam

Než zamrzne zem, přesaďte přerostlé dřeviny na vhodnější místo. A na jejich staré místo dejte menší keříky.

Dejte tvar živému plotu dříve, než bude živý

V listopadu je nejvyšší čas i pro stříhání živým plotů, neboť na jaře v nich mohou být zahnízděny ptáčci s novými snůškami.

Květiny: Ze zahrady na okenní římsu

Pokud se chcete kvetoucími rostlinkami kochat i v zimě, ale domácí květiny vám nevoní a raději byste volili například hyacint či tulipán, pak hurá na zahrádku. Vyryjte si několik cibulek a ty pak zasaďte do květináčku doma. Cibulku zasypte pilinami a pískem, přikryjte papírovým kornoutem a nechte vykvést. Díky tomu si můžete oživit i vánoční tabuli.

2

Na závěr zalíváme

Než přijde zima a zamrzne veškerá voda, nezapomeňte vydatně zalít zelené dřeviny.

Tak co, nezapomněli jste na něco?