licho léčivka

Lichořeřišnice je silné přírodní antibiotikum

Lichořeřišnice je netradiční, krásná a užitečná rostlina, jak už bylo napsáno v předcházejících článcích. Nyní se zaměříme na její léčivé účinky. Jak tuto rostlinku využít ku svému prospěchu?

Na vlasy i záněty použijte lichořeřišnici

Pokud často berete antibiotika, trpíte angínami, které se stále opakují a vracejí, nebo trpíte na otravné záněty močových cest, pak určitě vyzkoušejte lichořeřišnici. Tato rostlina likviduje velkou spoustu nežádoucích bakterií v našem těle. Ničí stafylokoky, streptokoky i bakterie salmonely. Příznivě působí při zánětech močových cest a zlepšuje i problémy s inkontinencí. Pro letní měsíce je ideální ozdravná kúra, kterou si snadno připravíte doma tak, že rozmixujete zelené listy s vodou v poměru 1:4. Tuto směs přecedíte a budete užívat jednu polévkovou lžíci denně. Vzhledem k tomu, že budete muset každý den připravit čerstvou směs, určitě se vyplatí, když do ozdravování zapojíte celou rodinu. Pravidelné pojídání listů vám zajistí odolnost vůči nachlazení v zimních měsících či v podzimních plískanicích. Listy konzumujte čerstvé, při vadnutí hořknou. Odvar z listů, květů a semen používejte při problémech s vlasy a pokožkou hlavy. Odvar každý večer vmasírujte do vlasů a opakujte po dobu šesti měsíců.

licho léčivka2

S mnoha léčivými účinky

Lichořeřišnice je zkrátka skvělá po všech stránkách. Pochutnáte si, potěšíte oko a navíc prospějete svému zdraví. Nasbírejte si tuto bylinu ještě dnes anebo navštivte prodejnu bylinek.