lichoř1

Zářivé květy v kombinaci se svěže zelenými listy krásně oživí vaši zahradu

Pro ty, kdo milují zářivé letní barvy a netypické tvary květů, představuje lichořeřišnice to pravé. Z mnoha kultivarů se u nás nejvíce pěstuje lichořeřišnice větší. Jedná se o jednoletou rostlinu, kterou můžete využít jako půdokryvnou nebo k ozelenění vertikálních ploch. Rostlinu zdobí především květy, ale i její listy jsou velmi dekorativní a v různých barvách.   Na pěstování je velmi nenáročná a hodí se jak do záhonků, tak do truhlíků či nádob.

Vhodná i pro začínající zahrádkáře

Semena lichořeřišnice koupíte jen jednou, protože na další roky si sesbíráte již vlastní semena. Stanoviště vyberte slunné nebo polostinné. Ve stínu byste na záplavu pestrobarevných květů čekali marně. Lichořeřišnici vyséváme přímo na stanoviště a to od května do července, ve sponu 20×20 cm. Do květináče s průměrem 30 cm počítejte se třemi rostlinami. Semena můžeme narychlit tím, že je přes noc namočíme do vody. Půda by měla být vlhká a chudší na živiny. Pokud totiž lichořeřišnici dopřejete výživnou půdu, vyvine se větší množství listů na úkor květů.  V horkém počasí dejte pozor na škůdce. Lichořeřišnice trpí nejvíce na mšice a dřepčíky. Ti dokáží z listů udělat doslova cedníky.

lichoř2

Vybrat si můžete mnoho barevných odstínů

Květy po zvadnutí neodstraňujte, rostlinu to nevysiluje ani to neovlivní násadu dalších květů. Navíc si můžete posbírat semena, která po proschnutí uložte na příští rok.