venkovní nábytekJestli bydlíte v domě se zahradou nebo v bytě a máte balkón, je vlastně jedno. Můžete si svůj venkovní pobyt zpříjemnit zakoupením pohodlného nábytku, určeného ven. Na trávě se sice leží fajn, ale ještě lépe na lehátku. Hezký a pohodlný venkovní nábytek vyláká ven i ty, kteří se obvykle jen schovávají doma. Pobyt na čerstvém vzduchu má mimo jiné pozitivní vliv na naše zdraví. Dnešní doba přeje širokému výběru a vybere si skutečně každý. Pořídit se dají jídelní sestavy, houpačky, závěsná sedátka, lavičky a další. To vše samozřejmě v mnoha variantách, barvách, designech a z různých materiálů. Od plastu, dřeva, kamene, železa až po ratan.

Nábytek z plastu

Nejčastěji se prodává venkovní nábytek z plastu. Lze pořídit za přijatelné ceny a u zákazníků se těší velké oblibě. Během zimního období se doporučuje schovat, mohl by popraskat. Plastový nábytek nevyžaduje prakticky žádnou speciální údržbu a je mnohem lehčí než jiné materiály, takže se s ním snadno manipuluje. Na stranu druhou má kratší životnost než přírodní materiály.

Nábytek z přírodních materiálů

Mnoho lidí raději místo plastu zvolí přírodní materiál, nejčastěji je to dřevo. Dřevo patří mezi snadno recyklovatelné materiály a to je z ekologického pohledu praktičtější. Dřevo je odolné, ale zároveň náročnější na údržbu. Dřevěný zahradní nábytek vyžadujepřírodní nábytek pravidelnou péči. Základem jsou nátěry, které dřevo ochrání před venkovními vlivy. Dřevo je náchylné na vlhkost, a proto by se nemělo vystavovat dešti. K tomuto účelu slouží speciální plachty, kterými nábytek přikryjete.

Kovový nábytek

Stále existuje mnoho lidí, kteří nedají dopustit na tento druh venkovního nábytku. Jedná se velmi odolný a hezky vyhlížející nábytek. Někdy bývá kovový nábytek v kombinaci s dřevem. Stolečky a židličky se vyrábějí různého designu a velikosti, takže se pohodlně vejde i na balkón. Tento druh nábytku snese i náročnější podmínky.

Obrázek: castironchimineas.co.uk, eframe.co.uk