roses-growing-1445896-mPředzahrádka, malý kousek ráje, který vás i vaše hosty přivítá svým barevným usměvavým pohledem při příchodu domů. Předzahrádka s celkovým pohledem na váš domek představuje to, co jako první vidí kolemjdoucí. A kvůli těmto dvěma důvodům by měla být vaše předzahrádka pastovou a potěchou pro vaše oko.

Ještě před pár lety se v předzahrádkách objevoval trend záhonovitého a symetrického uspořádání, nedej bože předzahrádka představovala záhonek pro pěstování zeleniny. Nyní je předzahrádka pojímáno jako malý kousek ráje s přírodním a hlavně přirozeným uspořádáním. Základem je naoko působící efekt neuspořádanosti, nespoutanosti a barevné divokosti květin. Lid za oponou ale vědí, že tak tomu vůbec není, neboť ten, kdo se o zahrádku stará, musí pečlivě volit barvy květin i jejich uspořádání.

V předzahrádce můžete aplikovat i další dekorativní prvky, například skalku, smuteční vrbu, okrasné keře nebo dokonce jezírko.

Jaké květiny volit?

Ptáte se, jaké květiny si do předzahrádky nasázet? Volit můžete například sléz velkokvětý, lupinu, vlčí bob, diviznu či ostrožku. Doporučujeme také měsíček, náprstníky, hvozdík vousatý či krásenky.

A co keře?

Určitě si v předzahrádce můžete vysadit i keř, a to například pustoryl, zimostráz, tavolník čo voňavý šeřík.