85

Květinová dekorace v ležícím džbánku

Květiny představují dekorační prvky téměř každého interiérového nebo exteriérového prostoru bydlení. Z velkého množství ať již kvetoucích, tak nekvetoucích druhů si vybere naprosto každý. Velmi podobné je to i v oblasti péče. Je jen na vás, jestli si troufnete na ty náročnější, nebo sáhnete raději po květinách, které kromě zálivky nepotřebují téměř nic jiného. Určitě také není jedno, kam květiny vysadíte. Je zapotřebí se nejprve informovat, jestli mají konkrétní květiny, o které máte zájem, rády teplo nebo spíše chladnější prostředí, slunečno, polostín nebo plný stín.

Vyplatí se jistě popřemýšlet i o nádobách a kontejnerech, do kterých květiny umístit. Chcete-li se odlišit od širokého okolí, zvolte netradiční nádoby! Co si pod tímto pojmem představit? Každému se líbí něco jiného, ale v podstatě se jedná o květináče či jiné nádoby, které jsou určitým způsobem atypické. Je to dáno například barevným provedením nádoby, ale i materiálem a čeho si všimnete také na první pohled, tak to je i tvar. Květiny přece nemusí být pouze v klasických podélných truhlících nebo kulatých květináčích. Můžete je dnes umístit i do nepravidelných a velmi zajímavě a originálně vypadajících nádob.

Geometrická tělesa, sochy a další varianty

picture

Kaktus v netradiční nádobě

Může se tak jednat o nejrůznější geometrická tělesa, jako jsou kužel, komolý válec, ale třeba i polokoule či něco úplně jiného. Materiálem výroby je v současnosti nejčastěji plast, rozšířena je však pochopitelně keramika a dokonce i betonové nádoby. Některé květiny lze umístit také do ratanových kontejnerů, případně nádob z pevného rákosí! Jako jakási netradiční nádoba může být chápána i duté tvárnice, která je základním stavebním materiálem některých zídek. obrovský boom zažívají také betonové a keramické sochy, do jejichž částí je možno zasadit rostliny a poté obdivovat jejich krásu!

Netradiční nádoby pro květiny nachází své místo jak v místnostech vašeho domu nebo rodinného bytu, tak například i na chatách nebo chalupách. Hodí se samozřejmě i na terasy a balkony. Do venkovního prostředí zahrady se mohou také doporučit. Květiny v netradičních nádobách působí velmi stylově a s nádechem moderny. Určitě byste se však měli přizpůsobovat zaběhnutému celkovému designu okolí, ten nesmí být narušen!