květináč1

Do výzdoby květináčů můžete zapojit i svoje děti

I vašim rostlinám bude slušet originální květináč nebo obal na květináč. Existuje mnoho technik, kterými můžete zkrášlit vaše nádoby na rostliny. V hobbymarketech sice prodávají květináče nebo obaly nejrůznějších barev i tvarů, ale vlastnoručně vyzdobený bude originální,  neokoukaný a v neposlední řadě také levnější.

Co použít aby krása nebyla pomíjivá

Nejdůležitější je pečlivě očistit povrch staršího květináče. Pak už si můžete květináč vyzdobit nejrůznějšími barvami od pruhů a puntíků až po nejrůznější ornamenty. Tento způsob zábavy jistě nadchne i vaše děti, které můžete zapojit do tvůrčí práce. Nejen, že mohou popustit uzdu své fantazii společně s vámi, ale budou i pyšní, že právě ten jejich květináč je ozdobou vašeho bytu. Rostlinu můžete zasadit do květináče vyzdobeného například ubrouskovou technikou. Je to sice o něco pracnější než zdobení pomocí barviček, ale výsledkem budete určitě nadšeni. Návod na ubrouskovou techniku najdete na spoustě webů, které se zabývají kreativní tvorbou a najdete tam i řadu dalších technik. Tak směle do toho, ať to vašim rostlinám sluší.

květináč2

Ať to vašim květinám sluší!

Ať už zvolíte jakoukoli techniku, nesmíte zapomenout vaše dílo nastříkat či natřít lakem, aby byla vaše práce stálá a trvalá. Zkuste si tedy vytvořit ze starého ošklivého květináče nový, který ozdobí váš balkon nebo terasu.