Každý, kdo je majitelem zahrady velmi dobře ví, že je v ní opravdu hlavně v jarních, letních a podzimních měsících spousta práce. Tedy alespoň v případech, kdy toužíte po udržované, ať již okrasné, tak i užitkové zahradě. Ne na všechno si ale vystačíte svépomoci. Proč nevyužít pomoc moderních zařízení, které dokážou výraznou měrou usnadnit práci, ale i čas, se kterým je třeba při konkrétních činnostech počítat? Nabízí se například benzínové křovinořezy nebo elektrické řetězové pily na dřevo.

Křovinořezy si s travinou poradí

Elektrické řetězové pily si rychle oblíbíte /

Elektrické řetězové pily si rychle oblíbíte /

Křovinořezy se budou hodit prakticky po celou letní sezonu. Jsou účinným pomocníkem v boji s travinou, ale i, jak již název napovídá, s nejrůznějšími křovinami. Jsou lehké do ruky, dobře se s nimi pracuje. Díky bezpečnostním prvkům se s nimi nemusíte opravdu ničeho obávat.

Křovinořez můžete snadno změnit na strunovou sekačku. Stačí pouze demontovat sekací nůž a místo něho nasadit strunu. Tu uvítáte hlavně, pokud nezamýšlíte dále s posekanou trávou pracovat, například ji sušit. Struna posekanou trávu totiž rozdrtí na mulč, který se již nechává ležet na trávníku.

Elektrické pily pro klasickou práci se dřevem

Pokud potřebujete na zahradě něco pokácet, případně zpracovat přivezené dřevo, vyplatí se elektrické řetězové pily na dřevo. Jsou praktické, lehké, vyznačují se snadnou manipulací a údržbou. Na klasické práce se dřevem výkonově zcela postačují.

Benzínové křovinořezy a elektrické řetězové pily by neměly chybět na žádné chatě, chalupě nebo zahradě rodinného domu. Při jejich výběru se zaměřujte hlavně na kvalitu. Nabídka je obrovská a z toho může jednoznačně těžit koncový uživatel. Doporučujeme nakupovat u odborníků, tam, kde vám dokážou případně poradit a zodpovědět na každou otázku s tímto související! A nemusíte chodit ani do kamenných prodejen, spokojeni můžete být i na internetu!