nápady do zahradySezóna všech kutilů a zahradníků je právě v plném proudu. Proto přinášíme pár nápadů, jak si zkrášlit originálním způsobem svou zahrádku a ještě upotřebit věci, které by dost možná skončili na smetišti. Mnohdy přemýšlíme nad tím jak účelně zužitkovat boty nebo starý nábytek. Třeba se necháte inspirovat a sami se pustíte do výroby originálních dekorací pro zkrášlení vaší zahrádky. Jako první nápad vkládáme obrázek, kde je možné vidět využití staré skřínky, jako květináče. Do otevřených šuplíků můžete vyskládat malé květináče nebo rovnou nasadit kytky do šuplíku.

Jak využít staré botyzahrádka

Už byla zmínka o starých botách. Na obrázku můžete vidět, že lze využít obnošené dětské gumáčky, ale klidně jde použít i jiná obuv, která už se nehodí k běžnému nošení. Tenisky, lodičky, pohorky. Fantazii se meze nekladou a můžete si vyhrát s originálními květináči, které určitě nenajdete u žádného souseda.

židle na zahrádkuŽidle nemusíte vyhazovat

Dokonce i židle lze využít, jako stojan na květináč. Židle buď může volně stát a zdobit kout zahrádky nebo je možné ji zavěsit na plot. Pokud budete mít náladu experimentovat, můžete židli natřít nějakou barvou tak, aby vám ladila se zbytkem zahrádky či zahradního nábytku. Do židle se dá vyřezat otvor a květináč tam posadit nebo ji použít jako poličku, kde se mimo květináče vejde i třeba i svíčka, jako dekorace k večernímu posezení.

Dekorační nášlapné kamenynápady pro zahrádku

Poslední nápad, který vám přinášíme, je na výrobu nášlapných dekoračních kamenů, které lze umístit do trávy. Stačit vám budou střepy, kameny a cementová hmota. Tvar, který si vymyslíte, záleží na vás. Můžete využít jako formu starý plech na pečení nebo starou dortovou formu ve tvaru srdce. Přejeme krásné léto plné originálních nápadů a příjemný pobyt ve vámi vybudované oáze klidu.

Obrázky: socreativethings.com, pinterest.com, telaveo.com