Tischdeko+im+rosa+Landhausstil+Foto+Depot+

Posnídejte ve venkovském stylu

Líbí se vám zahrady, které jste znali od svých babiček? Pak je tady pár tipů jak můžete „venkovské“ zahrady docílit. V dnešní době lehce poznáte pozemek, který majitelé obhospodařují dlouhodobě. V takové zahradě najdete ovocné stromy a keře, záhony zeleniny, bylinek a květin. Zahrady jsou veselé a působí uklidňujícím dojmem.

Ovoce, bylinky a květiny

K vesnické zahradě neodmyslitelně patří rostliny, z kterých budete mít užitek. Ovocné stromy jako jabloně, třešně, hrušně nebo švestky by neměly chybět. Také rybíz, maliny, angrešt, nebo ostružiny jsou nedílnou součástí venkovských zahrad. Podstatnou část tvoří bylinky, které nejen poslouží jako přísady do jídel nebo léčivých mastí či olejů, ale zároveň krásně vypadají a zahrádku provoní. Osvědčenými bylinami jsou měsíček, chrpa nebo levandule. Neprohloupíte ani zasazením divizny a heřmánek. Jiřiny, třapatky, kosatce a samozřejmě růže, ty patří neodmyslitelně k venkovským zahradám. Je otázkou vkusu a záliby v pěstování, zda se na vaší zahradě objeví zelenina. V minulosti tvořila jeden z hlavních prvků venkovské zahrady, dnes patří spíš k hobby. Péče a starost o zeleninu je mnohdy časově náročná a vaše snaha může být zničena nepříznivým počasím. Když ale pominete tyto faktory, můžete se těšit na vlastní chutnou a zdravou zeleninu v bio kvalitě!

bez názvu546546

Babiččinu zahrádku podtrhne okrasný plot či pergola

Celkový dojem venkova můžete zdůraznit proutěnými košíky, konvemi nebo dřeveným plotem. Ruční pumpa se zaručeně stane jedním z nejzajímavějších dekorativních prvků zahrady a zároveň ještě může dobře posloužit při zalévání. Nezapomeňte na stylové květináče plné vzorů. Zkuste vnést kousek venkova na vaší zahradu a nechte se unášet barevností a vůněmi. S takovou zahrádkou totiž úplně zapomenete, že bydlíte ve městě či máte jen malý balkon.