kořenová čistírna odpadních vod zapadne do rázu krajiny

kořenová čistírna odpadních vod zapadne do rázu krajiny

O tom, že je zapotřebí čistit odpadní vody, netřeba dlouze polemizovat. Je to zkrátka fakt, který nelze vyvrátit. V dnešní době je zapotřebí chránit vše kolem sebe. Příroda si to také jistě zaslouží, snažme se ji tedy co nejméně poškozovat! Velmi efektivním způsobem čištění odpadních vod je tzv. kořenová čistírna!

Co si vlastně pod pojmem kořenové čistírny odpadních vod máme představit? Jedná se o průtok odpadní vody vhodným kořenovým substrátem, který je tvořen mokřadními rostlinami. Při průtoku odpadních vod touto cestou dochází k odstranění nečistot kombinací fyzikálních, chemických a biologických dějů. Před vlastní kořenovou čistírnu je však pro větší efektivitu zapotřebí umístění mechanického čištění.

Přírodní princip čištění mají řadu výhod

princip kořenové čistírny

princip kořenové čistírny

Jde tak v podstatě o jakési umělé mokřadlo. Pro čištění tak využíváte čistě přírodních procesů, nespotřebováváte žádnou elektrickou energii. Kořenové čistírny odpadních vod jsou ideální a praktické hlavně v oblasti čištění domovních, obecních a městských splaškových vod!

Kořenové čistírny poskytnou celou řadu pozitiv, pojďme si v rychlosti vyjmenovat alespoň ty nejzákladnější: V prvé řadě se jedná o nízkoenergetický a nízkonákladový systém čištění. Tímto procesem je možno čistit téměř všechny typy odpadních vod. Mohou pracovat dlouhodobě přerušovaně a vyžadují minimální, i když pravidelnou údržbu. V neposlední řadě potom dobře zapadnou do krajiny a nikterak nenaruší její ráz, ba naopak mohou působit i okrasným dojmem! Samozřejmostí je potom vysoká životnost.

Realizace čištění odpadních vod pomocí kořenové čistírny je zapotřebí svěřit vždy profesionálům s dostatkem zkušeností. Ti se postarají v podstatě o vše, od návrhu, až po realizaci a i případný servis. Při realizaci díla je možná dokonce až 50 procentní sleva. Pokud tedy vážně uvažujete o čištění odpadních vod, možná by nebylo na škodu využít právě tuto přírodní cestu a to ať již v oblasti rodinného domu, tak i zajištění čištění splašků menších obcí!