Plot dříve nebo později chce řešit každý majitel samostatně stojícího domu. Existuje celá řada možností řešení a také materiálů, které můžete použít. Beton patří ke klasickým stavebním materiálům, které se používají na každé stavbě již velmi dlouho a nějaký ten pátek se určitě ještě používat budou. Díky svým praktickým vlastnostem je oblíbeným materiálem do základů, na výrobu základové desky, podlah a věnců. Stále častěji jej však najdeme také v konstrukci plotu. Betonové ploty jsou poslední dobou velmi populární. Nenechte se mýlit názvem, betonové ploty nevypadají vůbec neohrabaně, naopak jsou elegantní a do detailů designově propracované.

pr_betonoveploty161202

Jak je těžké betonový plot postavit?

Výrobci důrazně doporučují nechat instalaci plotu na odbornících, kteří mají se stavbou již zkušenosti. V zásadě však není montáž betonového plotu tak složitá. Základ tvoří plotové sloupky, které je nejprve třeba vytyčit, vykopat jámy a zabetonovat v nich sloupky zvolené výšky. Jakmile jsou sloupky usazeny, přichází na řadu plotové dílce, které se nasazují mezi sloupky do předem připravených drážek. Jednotlivé dílce se mezi sloupky usadí a jakmile dojdeme do požadované výše, je oplocení hotové. Pevnost betonového plotu vychází především z vysoce kvalitního materiálu, suroviny pro výrobu betonu jsou pečlivě vybírány tak, aby byla zaručena stálost materiálu. Samotný beton je doplňován ocelovými armaturami, které ještě zvyšují pevnost a odolnost plotu. Díky těmto praktickým vlastnostem se betonové ploty vyznačují také velmi dlouhou životností a jistě vás také potěší, že se o betonový plot nebudete muset starat.

Podívejme se nyní na design. Betonové ploty se dnes vyrábí hned v několika zajímavých dekorech, jedním z nejoblíbenějších je štípaný kámen, který se hodí k jakémukoli stylu domu, krásně vypadá také plot s dekorem skládaných cihel. Nezapomeňte také na barvu a váš betonový plot bude dokonale ladit k vašemu domu.