Máte doma čtyřnohého miláčka? Potom zajisté děláte všechno proto, aby se u vás cítil co nejpříjemněji! Někdy se však může z nejrůznějších důvodů zaběhnout a s tím je potom, co si budeme říkat, spousta starostí. Abyste mohli být i v takových chvílích o něco klidnější, popřemýšlejte, v případě, že jste tak ještě neudělali, o pořízení psí známky, na kterou necháte vyrýt jméno a adresu, včetně třeba i telefonního čísla.

Každý pes musí mít svůj obojek /

Každý pes musí mít svůj obojek /

Známka pro psa spojuje minimálně dvě oblasti efektivity. V prvé řadě se jedná o užitkovou stránku věci, kdy známka poslouží jako užitečný přínos při zaběhnutí psa, pokud ho někdo najde, hned bude vědět, na koho se má obrátit, kdo ho postrádá. Navíc psí známky představují i styl. Díky bohatému výběru můžete vašemu čtyřnohému příteli dopřát ozdobu, kterou mu budou všichni jeho kamarádíčkové závidět. Máte fenku, pořiďte jí třeba psí známku, která bude ladit s jejím růžovým nebo bílým obojkem. Je váš pes lovecký? Potom mu zajisté nebude cizí zelená nebo hnědá barva obojku a k ní tedy můžete vybrat patřičnou psí známku.

Rytí známek pro psy vyřiďte při samotném nákupu

Vyberte vašemu čtyřnohému příteli novou známku a nechejte vyrýt i jeho jméno a adresu /

Vyberte vašemu čtyřnohému příteli novou známku a nechejte vyrýt i jeho jméno a adresu /

Některé prodejny nabízí pouze nákup psích známek. Určitě se vyplatí psí známku koupit však přímo tam, kde vám ihned vyryjí i vámi požadované údaje. Vyřídíte tak vše za jednou. Popřemýšlejte, co necháte na známku vyrýt. Obvykle je to jméno psa, kontaktní adresa, ale v některých případech můžete přidat třeba i jednoduchý obrázek. Záleží samozřejmě i na velikosti psa. Známky jsou totiž standardně nabízeny v několika velikostech. Jedná se o průměr 20 mm, 30 mm a 37 mm.

Potěšte sebe i vaše kamaráda, dopřejte mu ozdobu a zároveň jistotu, že pokud se ztratí, brzy se k vám zase vrátí! Psí známky jsou mnohdy přehlíženou, avšak velice důležitou součástí jejich vybavení a doplňků.