Nerezový komín představuje záruku kvality /

Nerezový komín představuje záruku kvality /

Kvalitní komín je poměrně relativní pojem, někomu pro ventilaci může stačit úplně obyčejný zděný komín, na druhou stranu pro odvádění spalin z tuhých paliv je zapotřebí vybrat poněkud trvanlivější typ komínu. Běžné zděné komíny nedokážou odolávat agresivním spalinám příliš dlouho, ty jsou vhodné pro topení plynem nebo k větracím účelům. I tak je ale vhodné komín opatřit kvalitní komínovou vložkou. K dostání jsou samozřejmě plastové varianty, ovšem plasty nevydrží většinou příliš vysoké teploty a zcela nereaktivní také nejsou. Doporučujeme proto jednoznačně nerezové komínové vložky, které jsou mimořádně odolné.

Nerezové vložky do komínu se hodí pro ventilační účely, pro odvod spalin z plynných, kapalných i tuhých paliv. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli, která zajišťuje komínové vložce odolnost vůči extrémním teplotám, vlhkosti i působení chemických látek. Nerezové komínové vložky jsou vyrobeny z jednoplášťové nerezové oceli, která je dostatečně pevná, aby bylo možné ji použít jako samostatný komín.

Chcete-li vybudovat komín nový, můžete zvolit také izolovaný nerezový komín, který je rovněž vyroben z nerezové oceli. Rozdíl je v konstrukci komínu. Izolovaný nerezový komín je sestaven ze dvou nerezových plášťů, mezi kterými se nachází tepelná izolace. Vlastnosti zůstávají stejné, izolovaný nerezový komín však můžete použít i v interiéru bez obav z toho, že se o povrch komínu někdo spálí.

Nerezové komíny jsou vhodné také pro dodatečnou stavbu, je možné je připevnit na fasádu bez nutnosti budování vlastního základu pro komín. Nerezová ocel se totiž vyznačuje nízkou hmotností, která zároveň usnadňuje i manipulaci a instalaci komínu. Protože nerezové komíny se nevyrábí v kuse, ale z jednotlivých dílů, jednoduše jej přizpůsobíte potřebám vašeho domu, stačí si nakoupit potřebné díly a máte komín šitý na míru.