18604-desktop-wallpapers-snowdrops

Pozor! Sněženky nemusí vždy znamenat brzký příchod jara

Připravit zahradu na zimu je více než důležité, a to hlavně proto, aby se na jaře dobře probudila. Rostliny by měly nabrat síly do další sezóny a stejně tak i úroda by po důkladné přípravě zahrady na zimu měla být výborná. To ale neznamená, že na jaře nemusíte nic dělat. Zahrada potřebuje péči a starost celý rok a tedy ani na jaře se tomu nevyhnete, obzvlášť jestli jste něco opomenuli na podzim.

Jarní údržba zahradu nastartuje

S jarní údržbou zahrady začněte v období, kdy teplota již neklesá pod 5 °C. Jen tak vaše práce nepřijde nazmar. Při jarní údržbě zahrady byste rozhodně neměli zapomenout na trávník. Je potřeba jej znovu pohnojit a provést provzdušnění tzv. vertikutaci. Jaro je také obdobím, kdy je vhodné trávník opatřit postřiky, které budou zabraňovat rozmnožování a rozrůstání dvouděložným plevelům. Zahradní práce se také týkají živých plotů a keřů. Na jaře je pravý čas prořezat keře a živé ploty, které můžete také zajímavě vytvarovat. Máte-li na zahradě jezírko, je potřeba jej na jaře vyčistit, zkontrolovat stav a případně doplnit o nové rostlinky nebo rybičky.

6_carl_clean_pond

Jezírka zbavte usazených nečistot

Jaro je také vhodnou dobou pro roubování peckovin, provedení řezu broskvoní a zmlazovacích řezů starších stromů. Na jaře nezapomeňte včas vysít letničky, a to buď do skleníku, nebo do pařeniště. Letničky potřebují více času na růst, a aby v létě krásně kvetly, je potřeba je na jaře včas předpěstovat. Naplánujte si jarní údržbu zahrady už teď a těšte se pak z ní po celý rok.